Jedlá soda podpoří funkci slinivky a zbaví vás pálení žáhy

Pálení žáhy vás může dostihnout kdykoli, ale převážně jej můžete očekávat, pokud jdete spát ihned po jídle. Přirozeným způsobem, jak si ulevit, může být jedlá soda, což znamená, že nepříjemnost můžete vyřešit i bez medikamentů.

Pálení žáhy a co ji způsobuje

Jakmile se žaludeční kyseliny dostanou zpět do jícnu, poleptají stěny jícnu a způsobí tak nepříjemný pocit pálení v krku a hrudníku. Chronický reflux jícnu může také způsobit trvalé poškození. Příčiny pálení žáhy mohou být:

  • Konzumace příliš kořeněných, kyselých nebo mastných jídel
  • Těhotenství
  • Kouření

Jedlá soda pro přirozenou léčbu pálení žáhy

Slinivka je pro regulaci kyselosti žaludku klíčová díky své produkci hydrogenuhličitanu sodného. Kouření a další výše uvedené faktory tuto schopnost snižují, což vede k nadměrné kyselosti. Pokud budete konzumovat jedlou sodu, je možné obnovit přirozenou kyselost žaludku.

Stačí rozpustit 1 čajovou lžičku jedlé sody ve sklenici vody a vypít ihned po jídle. Nepřekračujte množství určené na jeden den, neměli byste konzumovat více než 3 a 1/2 lžičky denně. Pokud jste těhotná, poraďte se nejdříve se svým lékařem. V případě chronického stavu refluxu jícnu jedlou sodu neužívejte, vyhledejte radu odborníka.

Obrázky: Pixabay