Jedlový olej proti nachlazení. Kašle a škrábání v krku vás zbaví spolehlivě

Zbavit se dráždivého kašle a škrábání v krku prakticky přes noc, to je sen každého člověka, jehož tělo přepadlo nepříjemné nachlazení. Naštěstí nemusí zůstat pouze u snu, protože jedlový olej je takovým malým zázrakem, který nám k rychlé léčbě snadno dopomůže. Tento esenciální olej je už od pradávna znám díky svým léčivým vlastnostem a ani dnes neztrácí v lidovém lékařství svůj význam. Obsahuje asi 35 složek biologicky aktivních látek s protizánětlivými, antiparazitickými a celkově posilujícími účinky.

Tipy, jak správně jedlový olej používat

Je důležité si jedlový olej mazat na hruď a na záda v blízkosti krku a lopatek. Vmasírovat jej můžete i do nohou a zároveň inhalovat. Inhalace by měla probíhat tak, že do pánve přidáte 3 – 4 kapky jedlového oleje společně s vodou. Páru z vroucí tekutiny pak začněte vdechovat nosem.

Při nachlazení je dobré kapat jednu kapku oleje do každé nosní dírky. Proces funguje také jako prevence zejména v období akutních virových infekcí.

Jedlový olej také zmírňuje záchvaty silného kašle. Nakapejte si 3 – 5 kapek čistého oleje z pipety na kořen jazyka každé ráno a večer.

Pro prevenci nachlazení je nutné vytvořit směs z 50 ml kokosového nebo olivového oleje s přídavkem rozmarýnu, máty a jedle a vždy si 5 ml pečlivě vtírat do hrudníku a zad.

Pro koho není jedlový olej vhodný?

Pozor, tato léčba není vhodná pro malé děti a pacienty s bronchiálním astmatem. Striktně zákazný je také pro těhotné ženy v jakékoli fázi těhotenství.

Obrázky: Pixabay