Jednoduchá protahování proti bolestem zad, ramen nebo kloubů. Odstraňte problém za pár vteřin

Hektický styl života, nevyspání, špatná poloha při spánku, sedavý životní styl, to všechno a mnohem více má vliv na naše tělo a bolesti, které se sem tam nevysvětlitelně objevují v různých částech našeho těla. Bolest za krkem, bolest zad nebo kloubů, to jsou nejčastější potíže, které ovlivňují náš každodenní život. Když už se jim však nemůžeme čas od času vyhnout, je aspoň dobré vědět, jak s nimi bojovat a odstranit je.

Bolest ramen

Zvedněte ramena co nejblíže k uším a zadržte dech na 2-3 vteřiny. Vydechněte a s výdechem ramena spusťte do výchozí pozice. Opakujte 10x.

Bolest krku

Posaďte se vzpřímeně na židli a nakloňte hlavu na jednu stranu tak, aby se ucho dotýkalo ramene. Vydržte v této poloze asi 30 sekund a poté pomalu vraťte hlavu zpět do výchozí polohy. Opakujte na druhou stranu.

Bolest v horní části zad

Překřižte ruce a chytněte se za ramena. Držte ruce na ramenou, zhluboka se nadechněte a zadržte dech po dobu 30 sekund a poté pomalu vydechněte.

Bolest v dolní části zad

Posaďte se vzpřímeně na židli a zvedněte jedno koleno k hrudi. Předkloňte tělo a vydržte v pozici po dobu 30 sekund. Postupně nohu vracejte zpět a opakujte s druhou nohou.

Bolest kyčlí

Posaďte se vzpřímeně na okraj židle s opěradlem. Lehce otočte trup doleva nebo doprava a natáhněte opačnou nohu dozadu. Když se otočíte doprava, natáhněte levou nohu. Druhou nohu držte v pravém úhlu a vraťte trup do normálu, abyste napnuli své boky. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund, poté se pomalu vraťte do výchozí polohy a opakujte s druhou nohou.

Bolest v kloubech horních končetin

Sevřete ruce v pěst a zvedněte před sebe. Proveďte 10x krouživé pohyby ve všech směrech.

Bolest v hýžďových svalech

Posaďte se vzpřímeně na židli a držte levou nohu v pravém úhlu. Překřižte pravou nohu přes levou a jemně prohněte trup, dokud neucítíte napětí v hýžďových svalech. Držte pozici po dobu 30 sekund, poté vyměňte a opakujte s druhou nohou.

Bolest v kolenou

Posaďte se vzpřímeně na židli a vstaňte jedním pohybem. Pomalu se posaďte. Opakujte 10krát.

Bolest chodidel

Položte jednu nohu proti druhé a umístěte ji za patu. Stiskněte prsty a vydržte v pozici po dobu 30 sekund, poté prsty pomalu narovnejte a opakujte s druhou nohou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com