Nejčastější mýty o dietách a hubnutí, kterým někteří lidé i nadále věří, přestože nefungují

Chcete-li zhubnout, jistě jste si v knihách, ale i na internetu načetli spoustu informací, co pro úspěšné hubnutí dělat a co naopak rozhodně nedělat. Upřímně, pravda bude vždy někde uprostřed. Rady a tipy pro dosažení vysněné postavy jsou různé, nicméně vždy je potřeba myslet na své zdraví. Několik mýtů o dietách a hubnutí skutečně existuje a někteří lidé jim bohužel stále věří. Opusťe tuto skupinu jedinců a jděte svoji cestou k vysněné postavě správně.

Aby váš metabolismus fungoval, musíte jíst pravidelně

Dlouhodobý půst může způsobit snížení rychlosti metabolismu, to je sice pravda, ale týká se to celého dne bez jídla, ne pár hodin. Mezi jídly je lepší počkat alespoň 3-4 hodiny, aby se hormony ovlivňující metabolismus tuků dostaly do normálních hodnot. Hodinové pauzy bez jídla vašemu metabolismu nijak neuškodí.

Nízkotučné potraviny vám mohou pomoci zhubnout

Potraviny se sníženým obsahem tuku nebo nízkotučné potraviny budou mít samozřejmě méně tuku, což je svým způsobem při hubnutí žádoucí, ovšem tyto produkty však někdy tuk kompenzují cukrem nebo solí. Je nezbytné znovu zkontrolovat označení. Za zmínku také stojí, že „snížený obsah tuku“ neznamená vždy „nízkotučný“, ale spíše to, že obsah tuku v produktu je nižší než u plnotučné verze.

Pokud budete jíst pozdě večer, přiberete

Lidé, kteří jedí pozdě v noci, mají tendenci přibírat na váze. Jedním z pravděpodobných vysvětlení je, že během mlsání pozdě v noci dávají přednost vysoce kalorickým jídlům. Pokud si však nastavíte, že budete jít pouze do 18:00 a ve 20:00 nebo déle vám bude kručet v břiše, ve snaze nejíst, abyste nepřibrali, jdete spát hladoví. To může mít další den za následek chutě po nezdravých potravinách. Navíc sníte více, než byste museli, kdybyste si večer zobli něčeho malého. Pokud dostanete po večeři hlad, držte se zdravých svačin, jako je jogurt nebo zelenina.

Chodit do posilovny vám umožní jíst, co chcete

Mnoho pravidelných návštěvníků posiloven používá své cvičení jako výmluvu, aby jedli více kalorií. Trvalého kalorického deficitu, který podporuje hubnutí, nedosáhneme, pokud budeme jíst více, protože jsme trénovali.

Obecně platí, že nejspolehlivějším způsobem hubnutí je snížení kalorické spotřeby a zapojení cvičení. Osoby s chronickými onemocněními, jako je cukrovka a obezita, by se však měly poradit se svými lékaři, než se pustí do nového životního stylu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.com