Jednoduché a účinné metody, jak se zbavit podrážděného žaludku

Přecitlivělý žaludek není nic neobvyklého a naštěstí ani nic nebezpečného. Je možné jej léčit bez zásahu lékaře. Metody jsou v podstatě zcela běžné a jednoduché, jen je třeba vědět, které jsou ty nejúčinnější. A my vám dnes ukážeme, jaké to jsou.

Pití vody

Lidské tělo potřebuje vodu k trávení a vstřebávání živin z potravin a tekutin. Když je člověk dehydratován, proces trávení je obtížnější a méně účinný, což vede k problémům se žaludkem.

Vyvarujte se ležení

Když je vaše tělo v horizontální poloze, žaludeční šťávy cestují zpět, což vede k pálení žáhy. Pokud si potřebujete na chvíli lehnout a odpočinout, použijte polštář k podepření hlavy, krku a horní části hrudníku do úhlu 30 stupňů.

Zázvor

Zázvor je jedním z nejběžnějších přírodních léků na podrážděný žaludek a trávení.

Máta

Mentol, který se nachází v mátě, může pomoci při zmírnění nepohodlí v žaludku, stejně jako snížení svalových křečí ve střevech. Máta patří mezi tradiční léčby zažívacích potíží, plynatosti a průjmu. Uvařte si lístky máty s kardamonem.

Skořice

Skořice obsahuje antioxidanty, které mohou usnadnit trávení a snížit podráždění trávicího traktu. Jiné látky obsažené ve skořici mohou pomoci snížit plynatost a nadýmání. Také pomáhají neutralizovat překyselení žaludku a tím snižovat pálení žáhy a poruchy trávení.

Jak řešíte potíže se žaludkem vy? Dejte nám vědět své metody do komentářů a neváhejte články sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com