Jednoduché triky, jak urychlit mytí oken a vytvořit si z něj zábavnou činnost

Dříve ženám stačila pouze voda, pár hadrů a listů novin a okna zářila jako nová. Nyní na nás útočí celá řada čisticích přípravků – předražených a plných chemie. Sklu sice asi nijak neublíží, ale naší pokožce a peněžence by mohly. Proto bychom se s vámi rádi podělili o pár jednoduchých triků, jak bezpečně a levně umýt okna, aby vám vydržela co nejdéle čistá a zářivá.

Sledujte stav počasí

Okna se snažte mýt v době, kdy venku neřádí vítr, není chladno, zataženo a nesvítí slunce, které rychle odpařuje vlhkost, takže na skle zůstávají nepříjemné skvrny.

Bramborový škrob

Škrob zřeďte vodou v poměru 1 lžíce škrobu na 1 litr tekutiny. Důkladně promíchejte a použijte na okna. Poté opláchněte čistou vodou a otřete dosucha.

Syrové brambory

Brambory jsou skvělým nástrojem pro odstranění viditelných skvrn a šmouh. Rozdělte je na polovinu a otřete problémovou oblast. Poté umyjte a osušte čistým hadříkem.

Sůl

Sůl za sebou nechá zářivý lesk. Dvě lžíce zřeďte litrem vody a opláchněte roztokem sklo.

Amoniak

Vezměte 1 ml běžného amoniaku a nařeďte litrem vody. Okna budou mít oslepující lesk. Nezapomeňte na rukavice.

Vodka

Spojte 100 ml vodky s 300 ml vody. Opatrně nalijte do rozprašovací lahve a můžete začít.

Ocet

Ocet by neměl chybět v žádné domácnosti. Nejen pro svou chuť, ale i praktické využití v úklidu. Zřeďte sklenici octa litrem vody a špína zmizí beze stopy. Poté opláchněte čistou vodou a vysušte.

Noviny

Pošta nás každý den zahlcuje množstvím novin a letáků, které jsou pro nás naprosto zbytečné. Ale než je vyhodíte, je lepší si je uložit a následně použít na mytí oken.

Obrázky: Pixabay