Jste až moc laskaví? Toto chování napoví, zda byste se neměli konečně postavit sami za sebe

Na tom být milý a laskavý na ostatní lidi rozhodně není nic špatného. Pomoc přátelům a podpora rodiny je krásná a měla by patřit k běžnému chování každého člověka. Jenže když je člověk až moc laskavý, může to v jeho životě nadělat pěknou paseku.

Neustále se omlouváte

I když je vaším cílem být příjemný a laskavý, když se jen neustále omlouváte, význam slova se ztrácí. Pokud řeknete něco neslušného nebo budete muset zrušit plány na poslední chvíli či uděláte jinou chybu, je samozřejmé, že se omluvíte. Ale není důvod se omlouvat bez zjevného důvodu.

Vaše potřeby nejsou nikdy splněny

Pokud máte pocit, že vaše potřeby nejsou nikdy naplněny, vezměte to jako jasně znamení, že je třeba s tím něco udělat. Pokud nikdy nemáte čas dosáhnout svých cílů nebo lidé ve vašem životě jsou jen zřídka ochotni vám pomoci, pak je nutné něco změnit. A musíte to udělat právě vy.

Pokud vás pomoc netěší

Jakmile začnete být z pomoci ostatním unavení, smutní a vyčerpaní, je načase něco změnit. Pokud budete neustále souhlasit, začnete se cítit nepříjemně a nepohodlně. Procvičujte si odmítání co nejčastěji – začněte menšími věcmi a postupně začnete zvládat říct ne i svým nejbližším.

Vždy jste zaměstnaní

Být velmi laskavý může znamenat, že vlastně nikdy nemůžete odpočívat. Pořád máte co dělat, pořád vás někdo žádá o pomoc. Nezmění se to, dokud si nenastavíte vlastní limity.

Vyhýbáte se za každou cenu konfrontaci

Je naprosto normální, že se všem lidem nelíbí vaše argumenty a přesvědčení. Je to zcela běžné a zdravé. Upírat si to, čemu opravdu věříte, jen proto, aby se to líbilo ostatním, vám rozhodně nikdy neprospěje.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bustle.com