Jste jablko, hruška nebo přesýpací hodiny? Hubněte efektivněji podle typu vaší postavy

Vzhled postavy je podstatný nejen pro výběr správného oblečení, aby sedlo jako ulité, ale také při hubnutí. Nejčastěji se zmiňují tři – přesýpací hodiny, jablko nebo hruška. Stačí se na sebe podívat ve spodním prádle a představit si ony tvary a vyhodnotit, jaký typ jste. Pak už jen stačí se zaměřit na konkrétní partie, upravit jídelníček a kila půjdou dolů takřka sama.

Přesýpací hodiny

Proč jen by měly ženy s tímto tvarem hubnout? Vždyť protagonistkou tohoto typu nebyla nikdo jiná než Marilyn Monroe, které padali muži k nohám! Ale přestože působí tento tvar velmi žensky, stále si přeje mnoho žen zhubnout. Některé se snaží zploštit linie, protože je trápí výrazné boky s příliš úzkým, doslova vosím, pasem. Co pro to udělat? Je nutné vyřadit potraviny s vysokým obsahem tuku, především mléko, ale také oblíbené avokádo nebo hrsti ořechů. Naopak je vhodné zařadit do jídelníčku stravu založenou na bílkovinách z masa, vajec a jogurtů. Z masa se doporučuje libové, pro doplnění omega-3 mastných kyselin pak rostlinné oleje, nesmí chybět dostatek zeleniny s vlákninou. Ze sportovních aktivit pak volit namísto aerobiku třeba plavání, skákání přes švihadlo a lyžování.

Určení dalších typů postavy

Tvar přesýpacích hodin je vymezený dosti zřetelně, protože šířka ramen a boků je přibližně stejná. Výrazná prsa jsou umocněna uzoučkým pasem a boky jsou kulatějšího tvaru stejně jako zadeček. Tento typ býval ideálem krásy v polovině 50. let, ale mezi muži je ceněný dodnes. A jak poznat ostatní tvary? Stačí změřit obvod pasu a boků, když při vydělení čísla pasu číslem boků vyjde číslo nižší než 0,8, jedná se o hrušku. Při čísle vyšším než 0,8 se jedná o jablko.

Jablko

Ženy s postavou ve tvaru jablka mívají tuk soustředěný v oblasti žaludku a pasu, proto je jejich postava na pohled mírně nafouklá. Pomůže proto změna jídelníčku s dostatkem čerstvého ovoce, den je dobré zahájit doplněním tekutin a snídani by měly tvořit mimo jiné i citrusy. Během dne se doporučuje zvýšit pitný režim s příjmem vody a bylinkových čajů pro očištění organismu a odplavení toxinů. Nesmí chybět zvýšení příjmu vlákniny ze zeleniny, přidat sóju, ryby a libové maso. Pro snížení objemu tuku je nezbytné vyřadit z každodenního jídelníčku živočišné tuky a cukry, chuť na sladké ukojí sušené ovoce nebo ořechy. Ženy s tímto tvarem postavy inklinují ke kardiovaskulárním onemocněním, trpí na vysokou stresovou zátěž i zpomalený metabolismus. Ze sportů se proto doporučují:

  • Raketové sporty (tenis, badminton)
  • Jízda na kole
  • Chůze
  • Cvičení na posílení břišních svalů

Hruška

Trápení ženám typu hrušky způsobují především boky, stehna a zadeček. Tuky v této oblasti mohou značit zvýšenou hladinu estrogenu, ženy této skupiny trpí více na osteoporózu nebo na křečové žíly. K zásadním změnám musí dojít v každodenním jídelníčku, především k omezení příjmu škrobů, jako jsou brambory nebo fazole, a rafinovaných sacharidů, jako je bílá rýže. Namísto toho lze zařadit hnědou rýži, celozrnné výrobky a mořské plody. Nevhodné jsou živočišné tuky, mléčné výrobky s vysokým obsahem tuků, máslo nebo sádlo, vhodnější je používání rostlinných tuků. Ze sportů nejsou vhodné aerobik nebo spinning, naopak pomáhají:

  • Rychlá chůze a běh
  • Jízda na kole
  • Cvičení na posílení horní části těla
  • Zvedání nohou a různé cviky na dolní končetiny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thatviralfeed.com