Jste milovníky zeleného čaje? Toto se stane s vaším tělem, budete-li jej pít každý den

Pravděpodobně jste už slyšeli o četných výhodách zeleného čaje, jak snižuje stres a napětí, udržuje vaši mysl bystrou a poskytuje vašemu organismus antioxidanty. Konzumace zeleného čaje naše tělo bezpochyby ovlivňuje, ale jak velký dopad na něj může mít, budeme-li jej pít každý den?

Pomáhá při hubnutí

Zelený čaj obsahuje antioxidanty zvané katechiny, jež zrychlují metabolismus a spalování tuků.

Posiluje imunitní systém

Zelený čaj dokáže posílit imunitní systém tím, že se zaměřuje na cizí škodlivé buňky, potlačuje zánět a pomáhá při silnějších autoimunitních reakcích.

Zlepšuje vaše kardiovaskulární zdraví

O naše kardiovaskulární zdraví je třeba se starat a to zejména proto, že úmrtí v důsledku srdečních chorob bývá jedno z nejčastějších. Správná strava a cvičení zlepšuje kardiovaskulární zdraví, ale stejně tak i zelený čaj. Vaše srdce vám poděkuje za každý šálek, který vypijete.

Snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba způsobuje degeneraci mozkových buněk spojenou s pamětí, myšlenkovými procesy a chováním. Ovšem po pití zeleného čaje dochází ke značnému zvýšení mozkové aktivity a rozvoji mozku.

Budete vypadat mladší

Pití zeleného čaje dokáže zpomalit stárnutí, výskyt vrásek a déle udržet mladistvý vzhled, jelikož obsahuje jedny z nejúčinnějších antioxidantů. Pokud jej budete konzumovat každý den, pomůžete udržet svému tělu mládí a vitalitu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com