Trápí vás akutní bolesti zad a krku? Zkuste jógu pro začátečníky, už po třetím tréninku pocítíte uvolnění

Trpíte-li akutní bolestí zad a krku, problémy s tlakem a často se v noci budíte, máme pro vás dobrou zprávu. Následující seznam jógových cviků pro začátečníky posílí vaše svaly a vy se už po třetím tréninku budete cítit mnohem lépe. Vaše hlava se uklidní, bude se vám lépe spát a budete schopni lépe řešit problémy. Navíc, jakákoliv bolest, která vás doteď trápila, zmizí.

Relaxační pozice

Sedněte si na zem s nohama před sebou a pomalu se snažte dotknout špiček prstů u nohou. Zaměřte se na celkové protažení. Opakujte 5x.

Pozice dítěte

Posaďte se do tureckého sedu a prodlužte páteř. Seďte v této pozici několik minut, hluboce a rovnoměrně dýchejte. Tímto cvikem snížíte stres.

Předklon dopředu

Posaďte se na svá kolena na šířku ramen a ruce dejte před sebe. Pomalu se nakloňte dopředu a zcela sklopte hlavu dolu. Takto zůstaňte uvolněni asi 3 – 4 minuty a zhluboka, rovnoměrně dýchejte.

Pozice bohyně

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a dejte nohy k sobě. Ruce mějte uvolněné. Dýchejte rovnoměrně a zkuste zpevnit svaly na vnitřní straně stehen. Zůstaňte tak asi 2 minuty.

Protažení šikmých břišních a stehenních svalů

Sedněte si na zem a položte pravou ruku na levé koleno a levou ruku si opřete o zem za svými zády. Začněte se pomalu i s hlavou otáčet doleva. Zhluboka dýchejte a po chvíli se pomalu vraťte do výchozí pozice. Opakujte totéž na druhou stranu.

Jak uvolňujete bolest zad a krku vy? Máte nějaké své zaručené tipy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun