Sloní samice čekala týdny na svou psí kamarádku před rehabilitačním centrem. Moment, kdy se objevila za rohem, vám vykouzlí úsměv na tváři

Sloni patří nejen mezi jedny z nejinteligentnějších zvířat na světě, ale také k velmi společenským a snadno projevujícím emoce. Jejich mozkové struktury jsou totiž nápadně podobné těm lidským. Sloni mají schopnost mezi sebou vzájemně komunikovat pomocí různých druhů zvuků a jeden z nich patří i k volání jejích mladých, jež je bude mimo jiné varovat před možným nebezpečím.

Sloní středisko v Tennessee nabízí útočiště starým a nemocným samicím, které zde mohou dožít své dny v klidu, obklopeny odborníky, kteří jim pomáhají uspokojovat jejich individuální potřeby. Slonice nejsou přístupné veřejnosti. Jejich nové obydlí jim nabízí hraní s ostatními samicemi. Každá z nich má svou sloní přítelkyni, ovšem je zde jedna, 35letá Tarra, která si za přítelkyni vybrala někoho zcela jiného, fenku jménem Bella. Dvě nejlepší kamarádky společně podnikají prakticky cokoli.

Ale bohužel si Bella jednoho dne poranila záda a nemohla chodit. Byla nucena odpočívat téměř celý měsíc ve zvláštním rehabilitačním centru. Tarra byla zdrcená, když viděla svou nejlepší přítelkyni v bolestech. Ani na chvíli ji neopustila. Po celou dobu stála před léčebným zařízením, kde se Bella léčila a čekala, až její kamarádka opět vyjde ven a budou si moci společně zase někam vyrazit.

Celé tři týdny, i přestože měla Tarra k dispozici výběh o 90 hektarech, stála přímo u rohu střediska a trpělivě čekala na Bellu. Je tak krásné vidět, že soucit není pouze lidskou emocí, ale i některá zvířata jej dokáží projevit.

Sledujte tento milý okamžik na níže uvedeném videu:

Nezapomeňte tento krásný a milý příběh o úžasném přátelství sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com