Jste tým rychlá sprcha nebo relaxační koupel? Výhody i nevýhody obou variant

Lidé se rozdělují na dvě skupiny – na ty, co si raději dopřejí relaxační koupel a na ty, jež dávají přednost rychlé a osvěžující sprše. Kam patříte vy? A co je pro nás zdravější? Víme, jaké jsou výhody i nevýhody obou možností.

Hygiena podle nálady

Je důležité si ujasnit, co je pro vás v danou chvíli důležitější. Například sprcha je lepší volbou, pokud ze sebe chcete smýt všechny nečistoty. Koupel je skvělá pro váš nervový systém, uvolňuje svaly a odlupuje odumřelé kožní buňky, čímž se obnoví horní vrstva pokožky.

Sprcha

Sprcha ve srovnání s koupelí zajišťuje, že vaše pokožka bude méně vysušená. Sprcha navíc může podporovat krevní oběh v těle a vy můžete trpět menšími bolestmi hlavy. Během sprchování se také mýdlo a šampón lépe promíchají s vodou, takže vylezete čistší než z lázně. Zejména studená sprcha má mnoho zdravotních výhod. Začněte normální teplotou a postupně snižujte, až vylezete ven z ledově studené vody.

Koupel

Velikou výhodou koupele ve vaně je, že můžete používat další a další přísady. Například mořskou sůl, ale také med na potírání kožních problémů. Navíc vana zajišťuje určitou míru dobití energie. Tímto způsobem zamezíte příchodu depresí a únavy. Myslete však na to, že po koupeli je vždy vhodné se osprchovat, abyste se zbavili veškerých nečistot i zbytků mýdla a dalších přísad.

Co je tedy lepší?

Podle odborníků mají vana i sprcha své výhody i nevýhody. Například pokud si skutečně chcete odpočinout a načerpat novou energii, je lepší volbou koupel. Pokud potřebujete rychle smýt všechny nečistoty, vysprchujte se.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thehealthy.com