Samá práce a žádná zábava! Tak by se dal charakterizovat workoholik. Dnes je tolik způsobů, jak se přepracovat více než kdy jindy a zatímco odmítnutí dovolené, oběda nebo vypnutí e-mailu může dobře zapůsobit na vašeho šéfa, na vaše zdraví to může mít fatální dopad. Zde je několik věcí, které byste měli mít na paměti, jste-li závislí na práci.
Žádná dovolená může ublížit vaší kariéře
Pracovníci, kteří si neberou dovolenou, jsou méně produktivní a výkonní.
Váš mozek potřebuje přestávku
Nejde pouze o dovolenou, ale i o běžný pracovní den, během kterého je třeba dát si pauzu. Nedávná studie zjistila, že ideální poměr práce a přestávky je 52 minut práce, po kterých následuje 17 minut volna. Odpočinek mozku zvyšuje produktivitu, řešení problémů a kreativitu.
Neobědvejte u pracovního stolu
Za prvé, polední pauza je ideální čas pro dobití mozku a za druhé, lidé, kteří jí při práci, mohou trpět nadváhou. Navíc, oběd s kolegy nebo klienty je skvělým způsobem, jak utužit vztahy na pracovišti a rozvíjet svou kariéru.
Váš vztah může trpět
Být závislým na práci může způsobit vážný konflikt mezi partnery. Workoholici totiž často upřednostňují svou práci před svými přáteli a rodinou.
Nemůžete takto pokračovat navždy
Jednou prostě vyhoříte, taková jsou fakta. Veškerá tato nepřetržitá činnost může vést ke špatným osobním návykům a nakonec vyhoření.
Je to špatné pro vaše kolegy i zaměstnavatele
Vzhledem k tomu, že workoholik bývá perfekcionista, může často klást na své kolegy zvýšené nároky a vytvářet tak zbytečný stres.
Nejhorší to bude nakonec pro vás
Workoholismus byl přidán na seznam několika zdravotních problémů, jako je alkoholismus, problémy se spánkem, srdeční potíže, deprese a úzkost, nárůst hmotnosti, vysoký krevní tlak a dokonce i předčasné úmrtí.
Do jaké skupiny lidí se řadíte vy? Dokážete si udělat přestávku nebo je váš život jen samá práce? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.
Zdroj: huffpost.com