Kam vyrazit v Nízkých Tatrách? Nechte se inspirovat

Dovolená na Slovensku je finančně i časově dostupná. Na Slovensko se dostanete za pár hodin a můžete si užít dovolenou na místě, kde se snadno domluvíte a zároveň si užijete trochu jinou kulturu i kuchyni. Nízké Tatry jsou velmi oblíbenou destinací, kam vyráží mnoho turistů v létě i v zimě. Dovolená v Nízkých Tatrách je vhodná pro:

  • zamilované páry všeho věku,
  • rodiny s malými i většími dětmi,
  • aktivní seniory.

Na Slovensku si každý najde oblíbené výlety

Patříte mezi klasické turisty, kteří se ráno vydají na procházku do lesů nebo po památkách a na konci dne zjistí, že ušli 20 kilometrů? Jestli ano, tak si Slovensko užijete v každé roční době. Místní příroda je nádherná, čistá a jedinečná. Potkat zde můžete mnoho zvířat a užít si dlouhé túry. Pro milovníky netradičních přírodních zajímavostí je zde Demänovská dolina a jeskyně.

Jde o ledovcové jeskyně. Celkem se jich zde nachází asi 30, ale podívat se můžete jen do dvou. Před cestou se nezapomeňte ubytovat v krásném hotelu, kde si užijete veškerý komfort. Hotel v oblasti Nízké Tatry vám poskytne skvělý počáteční bod pro všechny výlety do okolí. Nebudete muset jezdit daleko a přitom uvidíte všechny krásy místních hor.

Potěšení pro milovníky přírody, historie i zábavy

Nejznámějším bodem Nízkých Tater pro turisty je zaručeně Jasná a Chopok. Horský hotel Chopok bude proto nejlepší adresou pro ubytování, protože budete mít slavné výletní místo velmi blízko od ubytování. V okolí se ale můžete podívat také na Starobocianskou dolinu nebo Ľupčianský hrad, které lákají mnoho lidí.

Další možností pro milovníky historie je také Liptovský Hrádok, kde si můžete projít nejen hrad, ale také město a vyhlídku. Milovníci sportu se mohou podívat a vyzkoušet Areál vodního slalomu Ondreje Cibáka v Liptovském Mikuláši. V létě i v zimě můžete v okolí navštívit také aquapark a najdete zde také mnoho tradičních slovenských hospod, kde zažijete autentickou atmosféru.