Každý rok jsem utrácela příliš mnoho peněz za energie, až mi odborník poradil tyto šikovné triky, jak ušetřit! Díky nim letos můžu jet na skvělou dovolenou

Zima je studená a topení drahé. Opět je tady období, kdy se z nás musí stát odborníci v oblasti úspor energie, a proto je zde několik triků, jak udržet svůj domov v teple a zároveň ušetřit nějakou tu korunu.

Teplo může být neutralizováno studenými zdmi. Přiložte tedy ke stěně alobal, který přesahuje velikost radiátoru. Tento trik zvýší pokojovou teplotu tak o 2 – 3 stupně.

Pokud nemáte z jakéhokoliv důvodu možnost vyměnit stará okna za nová, snažte se je alespoň co nejvíce utěsnit. Do mezery mezi rámy umístěte pěnu a lepící pásku a spoje mezi sklem a rámem utěsněte silikonem.

Ani moderní okna nejsou neomylná. Zkontroluje, zdali jsou okna správně připevněna. Věnujte také pozornost těsnění. Taková opatření mohou ušetřit 1 – 2 stupně tepla.

Pořiďte si ke dveřím polštář proti průvanu.

Po pečení v troubě nechte dvířka otevřená, aby se rozhostilo teplo po celé místnosti.

Pokud je místnost zcela chladná, použijte ekologický ohřívač – spotřebovanou elektřinou snadno rozmístí po celé místnosti a zahřeje ji.

V jasných slunečních dnech nechte roztažené záclony, aby se do místnosti dostalo co nejvíce světla a tepla. Naopak, při šeru nechte tlusté tmavé závěsy zatažené.

V zimě přesuňte velké kusy nábytku mimo radiátor, aby nebránily teplu se šířit. Skříně mohou být naopak umístěny podél studených zdí.

Koberce s dlouhými, hustými vlasy uchovají až 1 stupeň tepla.

Po horké koupeli nebo sprše nechte dveře od koupelny otevřené.

Žijete-li v horních patrech, zakryjte ventilaci, abyste udrželi další 0,5 – 1 stupeň tepla.

zdroj: takprosto.cc