Každý typ tréninku vyžaduje jiný druh stravy. Co jíst před a po běhání

Jíst správné potraviny před a po cvičení je jednou z nejdůležitějších součástí kvalitního tréninku. Zapomenete se najíst a při fyzické aktivitě vás mohou zaskočit závratě nebo vyčerpání. Naopak na  konci cvičení se vaše svaly zbaví glykogenu a bílkoviny ve svalech se pomalu rozkládají. Je tedy potřeba vše znovu doplnit. Druh potravin záleží na typu cvičení, my jsme si pro vás dnes připravili jedno z těch nejčastějších a nejoblíbenějších – běhání.

Co jíst před běháním?

Při běhání se váš žaludek bude cítit, jako kdyby se ocitl na horské dráze, proto je pochopitelné, že běžci jedí před tréninkem velice lehce. Jedno z  oblíbených jídel, které vás zasytí tak akorát a zároveň vám dodá energii, jsou ovesné vločky se lžičkou arašídového másla a polovinou banánu. Ve vašem těle nastane výbuch sacharidů a zdravých tuků, jež vás správně nakopnou pro následující výkon. Neměli byste zapomínat ani na pití. Je velice důležité začít s hydratací ještě před běháním, ale opatrně. Břicho plné vody se nebude pro běh cítit zrovna dobře. 

Co jíst po běhání?

Po běhání vám doporučíme jedno – jogurtovou misku! Dá se snadno připravit. Základem je řecký nebo jiný jogurt s nízkým obsahem cukru s vrstvou bobulí, manga, kiwi, mandlí a kokosu. Tento pokrm poskytuje dostatečné množství bílkovin, které pomohou spravit trhliny ve svalech, plus hořčík z mandlí a draslík z ovoce zabrání křečím. Antioxidanty budou bojovat proti poškození volnými radikály při intenzivním cvičení.