Když i kočka touží po vzdělání! Základní škola v Turecku přivítala nového chlupatého studenta, který se stal miláčkem školy a rozpoutal celostátní vlnu kampaň!

Co může školní den rozzářit více než chlupatý roztomilý narušitel, který také touží po vzdělání. Tombi, kocour z tureckého Izmiru, se objevil v okolí základní školy a strávil zde několik týdnů. Navzdory tomu, že se jednalo o zatoulaného kocoura, byl sebejistý a velmi přátelský. Proto se rozhodl přiblížit ještě více a začal brzy navštěvovat i školní hodiny.

Učitelka třetí třídy Pinar byla velice překvapena, když vešla do třídy a potkala nového žáka. Ovšem děti byly samozřejmě nadšené, Tombi se jim moc líbil. A bylo to vzájemné! Zvíře totiž poznalo, že nalezlo teplé a bezpečné místo k životu se spoustou kamarádů, se kterými si může hrát.

Pinar i děti se vždy ujišťují, že Tombi není hladový nebo žíznivý, dokonce jej vzali i k veterináři, aby ho dali očkovat. Ačkoli mohl být Tombi pro děti snadným rozptýlením, ve skutečnosti jim pomáhal zlepšit jejich soustředění.

Děti přicházejí do školy včas, aby se přesvědčili, že zvířeti nic nechybí, což je skvělé. Ovšem nový člen třídy se setkal i s negativními ohlasy, a to především ze strany rodičů. Jeden z nich si totiž stěžoval, že Tombi může představovat určitá zdravotní rizika, takže žádal, aby byl ze třídy vyhnán. Všichni byli smutní, když se se svým chlupatým spolužákem museli rozloučit, ale Pinar udělala vše pro to, aby našla Tombimu nový a milující domov.

„Pro Tombiho jsme našli domov, ale nebyl tam šťastný. Zůstal tam pouhé tři dny. Přestal jíst, tak jsem ho vzala do svého domu, ale ani to nepomohlo,“ řekla učitelka Pinar. Když tedy viděla, že se Tombi nezlepšuje, rozhodla se pro drastičtější řešení v podobě mediální prosby. Konečně poté dotyčný rodič stáhl svou stížnost a úředníci dali svolení, aby se Tombi vrátil do třídy.

Tombiho pozoruhodný příběh inspiroval i ostatní školy po celé zemi a zahájil kampaň, kde téměř každá třída v Turecku má svou vlastní kočku.

Co říkáte na tento bizarní příběh? Také se vám tak líbil jako nám? Co byste dělali vy na místě rodičů? Dejte nám vědět vaše názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: holidogtimes.com