Když je imunitní systém oslaben, tělo na to upozorní určitými signály

Hlavní funkcí imunitního systému je ochrana našeho těla před různými útočníky v podobě infekcí, virů, bakterií a podobně. Jakmile je tedy z jakéhokoli důvodu oslaben, naše tělo k nám vysílá určité signály, že něco není v pořádku a varuje nás, že jsme náchylnější k různým nemocem.

Únava

Samozřejmě může existovat více faktorů pro vznik únavy než zrovna oslabený imunitní systém, ale pokud jste každé ráno po probuzení unavení bez zjevné příčiny, je pravděpodobné, že je funkce imunitního systému snížena.

Běžné infekce

Bojujete-li s infekcí již po několikáté, například s infekcí močových cest, žaludeční nevolností nebo oteklými a zarudlými dásněmi, může se jednat o situaci, kdy naše tělo není schopno bojovat s patogeny.

Chřipka, chlad, bolest v krku

Často vás bolí v krku a několikrát za měsíc se cítíte nachlazení? Pokud ano, možná je to důvod k návštěvě lékaře, který zkontroluje, zdali je váš imunitní systém v pořádku.

Alergie

Lidé s oslabeným imunitním systémem jsou náchylnější ke vzniku různých alergií. Příčinami alergické reakce jsou především pyl, prach v domácnosti a plísně.

Poranění, které se pomalu hojí

Kůže je největším orgánem lidského těla, a proto je vystavena tolika nebezpečím. Jakmile má někdo oslabený imunitní systém, různé léze, oděrky, akné, škrábance, jakékoli poranění na kůži se léčí obtížněji než obvykle.

Obrázky: Freepik