Přírodní recepty, jak ulevit sluncem spálené pokožce

Spálená pokožka od slunce je v létě skutečným prokletím – celý den máte pocit, že vaše tělo hoří a stav vaší kůže vám brání v teplém letním počasí vylézt na slunce. Popáleniny následované dermatitidou, která se obvykle objevuje 3 – 6 hodin po vystavení slunečním paprskům, způsobují silné zarudnutí, akutní pálení a bolest. V těžší formě se mohou vyskytnout i menší či větší puchýře, malátnost, nevolnost a zvracení. Přestože ale máte pocit, že z této nepříjemné situace neexistuje východisko a je pouze třeba ji přetrpět, mýlíte se. Známe recepty, jak spálené pokožce od slunce ulevit a zmírnit následky prudkého opalování.

Rozmačkané brambory

Připravte si 2 brambory, ostrý nůž, mixér a gázu. Brambory oloupejte, umyjte a nakrájejte na plátky. Vložte do mixéru a zapněte. Pokud bude směs příliš hustá, nebojte se přilít trochu vody. Naneste na postiženou část těla pomocí gázy a zajistěte.

Jedlá soda nebo kukuřičný škrob

Smíchejte sáček jedlé sody nebo kukuřičného škrobu se studenou vodou a vytvořte hustou pastu. Aplikujte na spálenou oblast a jakmile ucítíte, že nepříjemné příznaky popálení ustupují, směs smyjte vodou.

Jablečný ocet

Vezměte prázdnou rozprašovací láhev, nalijte do ní šálek jablečného octa a nastříkejte na spálenou pokožku. Trochu poklepejte vatovým tampónkem nebo čistým bavlněným hadříkem a nechte přirozeně uschnout. Neoplachujte.

Další možné léčivé metody

Kromě výše uvedených mohou být stejně účinné i šťáva z nakládaných okurek, kokosový olej, olivový olej, aloe vera, studené mléčné obklady, přírodní jogurt nebo vařené listy.

Obrázky: Pixabay