Když ledviny nefungují správně, začnete pociťovat specifické příznaky a symptomy

Ledviny jsou obrovský filtr, který pomáhá čistit krev od nečistot a toxinů, neutralizuje kyseliny a další odpadní materiály vylučuje prostřednictvím moči. Tento orgán u dospělého člověka každý den přefiltruje až 150 litrů krve za den a odstraňuje z těla odpad a přebytečné tekutiny. Kromě toho se starají o absorpci minerálů a udržují tak zdravé kosti a tkáně. Podílejí se i na tvorbě červených krvinek. V případě, že ledviny přestanou plnit své funkce tak, jak by měly, dochází k nejrůznějším tělesným obtížím, podle kterých můžete včas rozeznat, že se děje něco, co by nemělo.

Změny při močení

Potíže s močením jsou prvním varovným signálem toho, že vaše ledviny mají potíže. Změna barvy moči, tvorba pěny, tlak při močení či zvýšená potřeba močit jsou nejčastějšími symptomy, při kterých je potřeba zpozornět.

Otoky

Pokud ledviny nepracují tak, jak by měly, mohou mít potíže s odváděním vody z těla. To může způsobovat otoky kloubů, končetin anebo obličeje.

Kožní potíže

Špatně fungující ledviny mají potíže s odváděním toxinů a odpadních látek pryč z těla močí, a tak je zapotřebí se jich zbavit jinak, obvykle kůží. Pokožka na to ale není příliš stavěná, a proto reaguje přecitlivěle a vytváří různé druhy vyrážek a celkově vypadá suchá a nezdravá. I když některé pleťové krémy a jiné preparáty příznaky zmírňují, neřeší základní příčinu, a proto se kožní obtíže neustále dokola vracejí.

Kovová pachuť v ústech

Nahromaděné odpadní látky se kromě kůže mohou vylučovat z těla ven i povrchem jazyka, kde vytvářejí charakteristický povlak. Pachuť se mění v závislosti na složení vylučovaných toxinů, nicméně se jedná o známku toho, že filtrační systém těla je v ohrožení.

Dušnost

Potíže s dýcháním mohou souviset s mnoha dalšími tělesnými neduhy, a to včetně poškození ledvin. Jak už jsme zmínili v úvodu, ledviny se podílejí na tvorbě červených krvinek, které zase nesou po těle kyslík. Porucha této funkce proto způsobuje nízkou hladinu kyslíku v krvi a to zase dušnost.

Obrázky: Freepik