Když módní trendy škodí našemu tělu. Jaké kusy oblečení jsou nebezpečné pro naše zdraví?

Člověk by měl nosit především pohodlné oblečení, ale bohužel jsme často ovlivněni módními trendy, které nás nutí nosit i to, v čem se zrovna necítíme příjemně. Ale není se čemu divit, vždyť je na trhu tolik krásných věcí, díky kterým se cítíme stylově a sexy. Sledování módních trendů není rozhodně na škodu, ale není pochyb o tom, že prioritou by pro nás mělo být naše zdraví. Možná vás překvapí, jak mohou být některé kousky oblečení škodlivé pro naše tělo. Zde je seznam některých z nich, jsme si jisti, že se v nich najdete i vy.

Boty s plochými podrážkami

Zátěž na vaše chodidla nebude rovnoměrně rozvržená a při chůzi nebude docházet k tlumení nárazů. V takových případech dojde k rozšíření cév na nohou, což může být velice nepříjemné, protože budete pociťovat bolesti v chodidlech a dokonce i v zádech. V horších případech se vám propadne klenba a dojde k deformaci kolen a boků.

Velké kabelky

Kabelka je nezbytnou součástí dámských oděvů. Ženy v ní nosí celý svůj svět! Ale neustálé nošení velkých kabelek přes jedno rameno způsobuje bolest ramen a páteře. Dokonce může dojít k poškození svalů, skolióze, osteochondróze a ucpání krevních cév.

Vysoké podpatky

Není žádných pochyb o tom, že nošení podpatků do značné míry ovlivňuje celkovou krásu ženy, ale také může mít za následek vznik vážných chorob. Vyskytnout se mohou bolesti a otoky v nohou a zádech.

Těsné džíny

Nošení těsných džín, které jsou téměř vaší druhou kůží, má také své vedlejší účinky. Pokud jde o muže, těsné kalhoty mohou snížit počet spermií a ovlivnit plodnost. Navíc naše intimní partie mají tendenci se více zahřívat a potit, což pro naše zdraví také není nic dobrého.

Pyžama

Pyžamo je jedním z nejpohodlnějších kusů oblečení, které nosí jak muži, tak ženy. Ovšem pokud člověk nosí velmi teplé pyžamo, může to vést k růstu bakterií a následně vzniku kožních onemocnění. Ženám, které trpí chronickou kvasinkovou infekcí, se nedoporučuje nosit pyžamo na spaní vůbec.

Sluneční brýle

Nošení slunečních brýlí ve večerních hodinách nebo uvnitř prostoru, kde není denní světlo, může být pro oči škodlivé. Zvyšuje se totiž riziko vzniku šedého zákalu, protože na oči bude vyvíjen zbytečný tlak.

Punčocháče

Punčocháče dodávají ženským nohám elegantní vzhled, ale mají také své nepříznivé účinky na krevní oběh. Navíc, protože jsou velmi těsné, zadržují vlhkost a tím může docházet ke vzniku řady kožních a vaginálních infekcí.

Co říkáte na dnešní článek? Jaký kus oblečení vás nejvíce překvapil? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net