Proč je dobré přidávat do koupele trochu hořčice? Vyplavíte toxiny z těla a ulevíte od bolesti

Chcete vypotit toxiny z těla, zrelaxovat se a pomoct nataženým svalům? Možná budete stejně překvapeni jako my, ale pomocníka hledejte v hořčici, jednom z nejstarších a nejpoužívanějších koření. Hořčičné koupele jsou především v Anglii tradičním prostředkem k léčbě nachlazení, stresu, unavených a bolavých svalů, horečky a zácpy. Hořčice je známá tím, že stimuluje potní žlázy, otevírá póry a pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek. Jakmile dojde k takové detoxikaci, zlepší se krevní oběh, uvolní se zácpa a zmírní bolest. Kromě hořčičného prášku můžete přidat také esenciální oleje, jež se využívají pro své terapeutické přínosy, a pomáhají zmírnit bolest nervů, usnadňují dýchání a poskytují obecné antiseptické vlastnosti.

Hořčičná koupel pro detoxikaci těla

Ingredience na 4 koupele:

  • 1 šálek jedlé sody
  • ¼ šálku hořčičného prášku
  • 6 kapek mátového nebo libavkového oleje
  • 6 kapek rozmarýnového oleje
  • 6 kapek eukalyptového oleje

Postup:

Všechny složky vložte do sklenice a smíchejte do jednotné směsi. Na každou koupel použijte 4 polévkové lžíce. Pokud budete mít chuť ponořit si pouze chodidla, do lavoru přidejte jen 1 – 2 polévkové lžíce prášku. Dejte si ale pozor, hořčičná koupel má magické účinky na spánek, takže pokud se chystáte na večírek, rozhodně ji nedoporučujeme. V opačném případě začnete usínat ve stoje.

Jak se vám dnešní článek líbil? Věděli jste o detoxikačních účincích hořčice nebo je to pro vás stejné překvapení jako pro nás? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: mightynest.com