Když si žena přišla do útulku pro svého nového čtyřnohého člena rodiny, nemohla věřit vlastním očím. Zvíře sotva vypadalo jako pes, natož jako aljašský malamut!

Když v říjnu roku 2018 byl pracovníky útulku zachráněn Odin a další psi od dvojice chovatelů, veterináři nevěřili svým vlastním očím. Byl zanedbaný, uvězněný a jeho život naprosto ignorovaný. Odin nutně potřeboval lékařkou péči a co nejrychleji nový pěstounský domov. Když jeho nová opatrovnice vstoupila a viděla Odina, byla v šoku. Sotva vypadal jako pes, natož pak aljašský malamut.

„Vypadal, jako kdyby mu zrovna skončila noční můra, byl vyčerpaný, téměř bez srsti, pokrytý ranami, měl vylámané zuby a byl neuvěřitelně zesláblý. Páchl strašnými kožními infekcemi, v podstatě, vše, co na něm mohlo být špatně, prostě bylo,“ řekla Sydney, jeho nová opatrovnice. Odin neměl vůbec tušení, jak se má chovat ve svém novém domově, co si může a nemůže dovolit, jeho srdce i duše byly naprosto zlomené.

Pravděpodobně nikdy předtím nebyl uvnitř domu. Trvalo to velmi dlouho, ale pomalu se začal oklepávat. Zdálo se, že je tak moc vděčný za druhou šanci k životu. Sydney ho nechtěla do ničeho tlačit, chtěla o Odina pouze s láskou pečovat, ale sám ji překvapil, když se hned druhou noc začal škrábat do její postele, tulit se a dát najevo svou spokojenost a vděčnost.

Odin měl nyní svůj milující domov, ale stále procházel procesem uzdravování. Měl před sebou ještě dlouhou cestu než se opět přemění do své podoby aljašského malamuta. Čas a láska ale zahojí všechny rány a nyní už zase vypadá tak, jak by jeho rasa měla vypadat. Sice ještě trpí několika zdravotními problémy, ale jeho nová „maminka“ se nezastaví před ničím.

Dnes už žije život, jaký si kdysi ani nedokázal představit a je obklopen rodinou, láskou a péčí, které si tolik zaslouží.

Jak se vám dnešní smutný příběh se šťastným koncem líbil? Také si myslíte, že na světě by mělo být více lidí jako je Sydney? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: pawmygosh.co