Vyzdobte si vaši ložnici vhodnými pokojovými rostliny pro kvalitnější spánek. Ukážeme vám, které to jsou

Spánek patří mezi jednu z nejdůležitějších aktivit, prostřednictvím které je naše tělo schopné odpočinku, zotavení a doplnění energie, kterou jsme během dne ztratili. Aby byl náš spánek skutečně kvalitní, počítají se veškeré detaily, včetně atmosféry v ložnici. Pokud je místnost naplněná negativní energií, nikdy si správně neodpočineme, což nás zanechá bez energie a otupí na další den. Pro odstranění takových problémů můžeme vyčistit vzduch v pokoji pomocí následujících rostlin.

Aloe vera

Aloe vera je známá svými četnými léčivými vlastnostmi, včetně pročištění vzduchu. Jednou z nejlepších věcí je, že aloe vera je soběstačná a nevyžaduje příliš velikou péči. Nepotřebuje téměř žádné slunce ani vodu. Stačí umístit jednu aloe vera do vaší ložnice a zaručujeme vám, že budete spát jako miminko.

Levandule

Levandulový čaj je používán k boji proti úzkostem a stresu. Má příjemnou vůni, jež uklidňuje naše smysly a květiny dodávají domácnosti zvláštní nádech. Bonusem je, že uklidňuje dětský pláč.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Jasmín

Silná a sladká vůně jasmínu uklidňuje nervy a mírní úzkost, což pomáhá lépe spát. Pro dosažení nejlepších výsledků vložte do povlečení od polštáře několik sušených jasmínových okvětních lístků.

Břečťan

Břečťan dokáže rychle růst i za nepříznivých podmínek. Obohatí váš domov o silné aroma, které je skvělé pro ty, kteří trpí astmatem a dalšími respiračními problémy. Kromě vyčištění vzduchu od škodlivých látek vám břečťan pomůže i lépe spát.

Tchýnin jazyk

Trnuta neboli tchýnin jazyk získala své pojmenování díky dlouhým a ostrým listům. Nepotřebuje moc vody pro přežití, takže je ideální pro vnitřní prostory. Přes noc vydává kyslík a odstraňuje oxid uhličitý a toxiny ze vzduchu, což vám pomůže mnohem lépe spát.

Umístěte si pár těchto rostlin do vaší domácnosti, sami uvidíte, jak se kvalita vašeho spánku zlepší a udržíte si energetickou hladinu v normě. Podělte se o tyto cenné informace se svými přáteli a rodinou a sdílejte s nimi tento článek.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com