Ke svým pěti dětem adoptovala další dvě a nezapomíná ani na pomoc ostatním. Meganin příběh inspiruje svět

Příběhy, které mohou inspirovat ostatní a jsou rozhodně následováníhodné? Jeden takový píše přímo Megan Weber Nettles, která vše dokumentuje na sociálních sítích. Sama sebe nazývá „manželkou nejúžasnějšího člověka“ a spolu s manželem vychovávají sedm dětí. Jejich výchova není tradiční, ale snaží se být ke všem svým ratolestem maximálně laskaví a být jim s manželem vzorem. Navíc nabádají své děti k projevení alespoň jednoho dobrého skutku denně, aby byl svět lepší, než je dnes.

Být rodičem je těžké

Dnešní hektická doba často rodinám nepřeje, o to více, když Meganin sen bylo mít rodinu co největší. Výchova dětí je velmi náročná, ale dokážete si představit, že máte dětí dokonce sedm? Při pohledu na fotografie a příběhy ze sociálních sítí se zdá, že Meganin život je jedna velká pohádka, ale nebylo tomu v minulosti tak. Megan si prošla těžkým obdobím plným neštěstí, dnes si proto užívá každé chvilky se svým mužem a úžasnými dětmi.

Laskavost skrze sebe sama

Ještě před padesáti a více lety byly rodiny s více dětmi běžné, v současnosti je rodin s více než dvěma dětmi pomálu. Megan a Clay jsou tak výjimkou, jejich pohádkový život ale nebyl vždy růžový. Prošli si mnoha životními trápeními, než došli tam, kde jsou nyní. Veškeré neštěstí je posunulo dál, dnes proto šíří radost, lásku a laskavost skrze své děti. Megan a Clay žijí se svými pěti dětmi, ke kterým adoptovali ještě další dvě. Je jasné, že adopce není pro každého, ale pár z našeho příběhu vše zvládá fenomenálně.

Láska z vysoké školy

Meganin příběh začíná na vysoké škole, kde potkala svého muže Claye. Zamilovali se do sebe a začali spolu žít, ale pro nedostatek peněz museli oba chodit do několika zaměstnání. Sen o velké rodině se kvůli finanční náročnosti rozplýval jako pára nad hrncem, proto se rozhodli z Floridy přestěhovat do menšího města na severu, kde měl Clayův otec menší firmu. To bylo nejrozumnější řešení, které je mohlo napadnout, protože jinak by si svůj sen o rodinném domě plném dětí nesplnili.

Trauma z potratů

Po přestěhování se Megan s Clayem vzali, ale štěstí jim nepřálo. Megan si prošla několika traumatickými potraty, s každým dalším pokusem o otěhotnění ztrácela naději, že by kdy donosila zdravé dítě. Touha po dětech ji však poháněla dál a s Clayem se nevzdávali. Sen o vlastních dětech se ale vzdaloval. Rozhodli se proto zapojit do programu adopcí a získali do péče první dítě. Zřejmě tento impulz vedl k tomu, že měsíc po přijetí prvního potomka do rodiny Megan otěhotněla znovu.

Sedm dětí v jednom domě

Zatímco pro mnohé rodiče je číslo dvě konečné, Megan s Clayem byli teprve na začátku. Nyní vychovávají celkem sedm dětí, přičemž pět je vlastních a dvě jsou adoptované. „Není mezi nimi žádný rozdíl, milujeme každého stejně a snažíme se, aby z nich vyrostly osobnosti.“ Megan si prošla velkým trápením, ale nakonec se její sen o velké rodině splnil. Jejich fotografie a sdílená videa na sociálních sítích jsou navíc důkazem, jak moc jsou spolu šťastní.

Rodina i humanitární činnost

Megan se nezalekne ničeho, velké rodiny ani pomoci ostatním. V říjnu 2021 pomáhala jako zdravotní sestra se školením personálu na Haiti. Při pohledu na krásnou krajinu a současně bídu lidí žijících na ostrově si uvědomila, jaké má štěstí. Na místě se proto snažila pomáhat i dětem, které žijí v drsných podmínkách. Svou radost a laskavost se Megan snaží sdílet skrze sociální sítě, ostatní ženy vybízí, aby si šly za „svými sny a snažily se najít pravého muže, který se nebude bát mít spoustu dětí“. Jak ale sama podotýká, s manželem jsou tak trochu blázni, ale věří, že díky laskavosti může být svět lepším místem k životu.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Megan Weber Nettles, Zdroj: Lovewhatmatters.com