Pitbul se po evakuaci před požárem ztratil na dlouhé 4 měsíce. Před Vánoci dostal jeho majitel ten nejlepší dárek

Russ, tříletý kříženec pitbula, strávil několik měsíců sám poté, co zmizel během silného požáru, který se prohnal kolem kalifornského jezera Tahoe v srpnu 2021. Russ se odloučil od svého majitele, když společně prchali před nebezpečnými plameny. Osud pitbula byl nejistý. Na vánoční svátky se však stal zázrak.

Běžkaři spatřili zvíře uvíznuté ve sněhu

Russ byl viděn v prosinci stočený v metr a půl vysokém sněhu při teplotách pod bodem mrazu. Vrčel na lyžaře a běžkaře, kteří se snažili k němu přiblížit, aby jej vyfotili a poslali snímek na místní záchrannou skupinu zvířat. Když jej obdržela ředitelka organizace, věděla, že musí okamžitě jednat. Venku byla nesnesitelná zima, hrálo se o minuty.

Problematický přístup na horu

Přestože informace o pohřešovaném psu dostal i důstojník pro službu zvířat v okrese El Dorado, nemohl na místo dorazit dostatečně rychle kvůli strmému terénu a množství napadaného sněhu. Ředitelka organizace pro záchranu zvířat tedy povolala dobrovolníky, kteří obuli sněžnice, vzali záchranné vybavení pro psy, saně a vydali se zvíře hledat. Když Russe našli, byla už tma.

Pes se stále držel při životě

Záchranná skupina Russe nakonec našla. Vystopovali jej až k hoře a objevili jej pod stromem. Nehýbal se. Nakonec však zvedl hlavu a otevřel oči. Všem se ulevilo. Přestože byl Russ velice vystrašený, ke svým zachráncům se choval naštěstí klidně a mile a jeho odvoz do bezpečí jim nijak neztěžoval. Jeden z dobrovolníků si sedl na saně, na něj posadili stočeného Russe, aby byl stále udržován v teple, a vydali se na cestu zpět, která byla vzhledem k počasí a tmě velmi pomalá a opatrná.

Majitel byl vystopován díky čipu

Důstojník již čekal na všechny dole pod horou a vzal Russe k veterináři. Majitele byli schopní vystopovat téměř okamžitě díky mikročipu a zprávě o ztrátě psa. Když jej kontaktovali, byl štěstím bez sebe. Domníval se, že se jeho drahý přítel ztratil již nadobro. Před Vánoci se ale oba šťastně sešli.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Washingtonpost.com