Klavírní koncert v nádražní budově. Dokonalá improvizace zpříjemnila jindy nudné čekání na vlak

Hudba je lék. Máte-li špatnou náladu, jste čerstvě po rozchodu nebo jste měli jen těžký den, jakmile si pustíte svou oblíbenou muziku, jako by náhle vše zmizelo. Dokonce i cestování skrze rušné a přeplněné vlakové nádraží může být mnohem příjemnější s doprovodem hudby.

Klavíry na vlakových nádražích

Přesně proto se francouzská vlaková společnost SNCF rozhodla umístit klavíry přímo do jednotlivě vybraných železničních stanic. Klavíry známé jako „Á vous de jouer“ neboli „Je řada na vás, abyste si zahráli“ může používat naprosto kdokoli a zdarma. Cestující v březnu letošního roku mohli zažít skutečnou show, když dva naprosto cizí lidé společně improvizovali a vytvořili nádherný hudební kus. Pro jejich okolí to byl opravdový zážitek, který rozhodně nečekali.

Co mohou dokázat dva cizinci?

Jeden muž právě usedl za klavír a začal hrát něco, co zní jako „Una Mattina“ od Ludovica Einaudiho, když se druhý muž v bílém tričku obdivně přiblíží a nakonec se přidá. Oba muži se na sebe sotva podívali, když se jejich skladba rozvíjela a gradovala. Ale stále více lidí se zastavovalo a sledovalo tento nečekaně krásný koncert. Po svém velkém finále klavíristi jen pokrčí rameny a vše zakončí spojeneckým podáním ruky.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Huffpost.com