Tohle přátelství boří stereotypy. Kočka, pes a králík tvoří nerozlučné trio

Existuje určitý stereotyp, že jistá zvířata se vzájemně nesnesou a není dobré chovat je společně. Nicméně tahle velmi nepravděpodobná skupina zvířecích přátel dokazuje, že i jejich přátelství může překonávat zažité hranice. Kočka, border kolie a králík vytváří nerozlučné trio, které spolu vychází lépe než kdejaká skupina lidí.

Netradiční přátelství

Obvykle není nic zvláštního na tom, že spolu dobře vycházejí zvířata, která jsou spolu od malička. To je také případ této border kolie a králíka, kteří spolu vyrůstali a velmi dobře se znají. Není problém je nechat i zcela o samotě, králík se nemusí bát, že by se v kolii probudily nějaké lovecké sklony. Jsou to prostě parťáci, kteří spolu tráví celé dny. Co se ale stane, když do jejich teritoria vstoupí další účastník?

Nový spolubydlící

Kolie i králík jsou překvapeni, když jejich majitel přinese domů malé kotě. Jak by se dalo očekávat, možná jsou v první chvíli zaskočeni, ale je patrné, že z nového příchozího mají radost a nemohou se dočkat, až se s ním seznámí. A jak je u koček zvykem, ty si rozhodně nenechají nic líbit a nedají najevo žádný strach nebo ostych.

Nevěřte stereotypům

Seznámení probíhá v poklidu a brzy je jasné, že tihle tři k sobě perfektně pasují. Králík má konečně někoho, kdo je mu velikostně aspoň trochu podobný a border kolie na ty dva z vrchu dohlíží a dává pozor, aby se jim nic nestalo. Je to prostě takový ochranář, který má na srdci hlavně blaho těch dvou malých tvorečků.

Tohle zvířecí přátelství přitom není nijak výjimečné

Dávno neplatí, že kočka se nesnese se psem a že králíci by se měli mít na pozoru před oběma predátory. Pokud si na sebe zvířátka zvyknou, naučí se spolu perfektně vycházet a není problém nechat je spolu i samotné. Navíc si dělají společnost, když zrovna nejste doma a nevymýšlí jiné hlouposti, jak se zabavit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Viral Paws