Kočkám mléko neprospívá. Naopak jim nestrávená laktóza může přivodit těžké žaludeční potíže

Ke kočkám neodmyslitelně patří miska mléka, takovou představu máme už od dětství. Ovšem s postupem věku se u nás tento starý mýtus začíná odbourávat a my zjišťujeme, že kočky nejsou živy pouze z mléka, ba co víc, podle odborníků může být pro jejich žaludek a trávící systém i škodlivé. Jak se totiž ukázalo, většina koček trpí nesnášenlivostí na laktózu. 

Proč je mléko pro kočky škodlivé?

Stejně jako lidé, i některé kočky nedokáží trávit laktózu, mléčný cukr, který se nachází v mléčných výrobcích. Ve skutečnosti jediné období, kdy mohou kočky dobře trávit laktózu, je při narození a během prvních let života, a to hlavně proto, aby mohly být krmeny mateřským mlékem. Stárnutím se pak vytváří méně enzymu laktázy, což má za následek špatné trávení laktózy.

Co se děje v kočičím těle během konzumace mléka?

Nestrávená laktóza zůstává ve střevech, což má za následek její kvašení a později i gastrointestinální potíže, jako je nevolnost, průjem, zvracení, ztráta chuti k jídlu a hmotnosti, bolest břicha i změny chování. Přesto, že některé kočky nemusí vykazovat zmíněné problémy, stále platí, že kravské mléko by se jim nemělo podávat. 

Co by měly kočky pít namísto mléka?

Kočky potřebují dostatek vody, která je nezbytná pro podporu optimální funkce jejich orgánů. Jelikož kočky obecně nemají zájem pít dostatek vody, nejlepším způsobem, jak je donutit, je podávat jim mokrá konzervovaná jídla. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Máte doma kočičku, která pije mléko? Neváhejte příspěvek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: tasteofhome.com