Proč dát přednost látkovým sprchovým závěsům před plastovými

Látkové sprchové závěsy se začaly stávat velice oblíbenými zvláště od roku 2008, kdy se obavy z vinylových závěsů zvýšily z důvodu výsledků studie, jež zjistila, že plastové sprchové závěsy z PVC obsahují těkavé organické sloučeniny, ftaláty, organotiny a kovy. Zjednodušeně řečeno, sprchové závěsy z PVC mohou uvolňovat až 108 těchto těkavých organických sloučenin, což může způsobit vývojové potíže a problémy s orgány. Plastové závěsy sice nejsou z trhu zcela odstraněny, někteří prodejci je mají stále v nabídce, ale mezi lidmi se po tomto zjištění začínají těšit vyšší oblíbenosti především sprchové závěsy z klasické látky.

Jak zjistit, zdali je sprchový závěs bezpečný?

Pokud je na závěsu uvedeno PEVA nebo EVA, znamená to, že neobsahují PVC, známý karcinogen, což zvyšuje bezpečnost těchto závěsů. Nylonové jsou také možnou alternativou, ale nejoblíbenější variantou jsou látkové.

Proč látkové závěsy?

Látkové sprchové závěsy jsou velice populární, protože se vyhýbají jakémukoli problému s toxicitou a snadno se čistí. Stačí ji hodit do pračky a je to! Dejte si ale pozor na vznik plísní, látkové sprchové závěsy jsou náchylnější na plísně a je třeba měnit je častěji.

Jaký typ sprchového závěsu máte vy ve své koupelně? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: tasteofhome.com