Pomerančové slupky nepatří do koše. Neobvyklé, ale užitečné způsoby, jak je využít ve své domácnosti

Pomerančová slupka je díky své čerstvé vůni a esenciálním olejům skvělým přírodním čističem a osvěžovačem vzduchu. Pokud jste si právě dali šťavnatý pomeranč nebo vymačkali čerstvou šťávu, rozhodně odpad, co po vás zůstal, nevyhazujte. Věřte, že jej dokážete šikovně zužitkovat pro různé domácí činnosti. My vám dnes pomůžeme zjistit, na co je pomerančová slupka dobrá.

Osvěžte ledničku

Vaše lednice páchne? Několik pomerančových slupek problém vyřeší a ledničku provoní. Pokud slupky ještě posypete trochou soli, máte úplně vyhráno. Sůl absorbuje zápach a vlhkost, zatímco ovoce bude vydávat citrusovou vůni. Jakmile sůl zvlhne, vyměňte slupku za novou.

Očistěte dřevěný povrch

Vložte pomerančové slupky do sklenice a zalijte octem. Nechte sedět po dobu nejméně dvou týdnů. Poté slupky vyždímejte a tekutinu nalijte do rozprašovače. Domácí čistič bez chemikálií po sobě zanechá veškeré dřevěné povrchy čisté a lesklé. Nemluvě o svěží vůni!

Vyleštěte nerezové povrchy

Podobně jako účinky na dřevo, budou mít pomerančové slupky také na nerezové povrchy. Skvěle totiž odstraňují skvrny od vody tím, že je rozpouštějí svými silnými přírodními oleji.

Provoňte svůj šatník

Line se z vaší skříně ten starý, zatuchlý zápach? Umístěte do starých punčoch nebo ponožek pár pomerančových slupek a nechte na jakémkoli místě ve skříni. Jakmile slupky vyschnou, vyměňte je.

Zbavte se otravného hmyzu

Pomerančové slupky obsahují 90 – 95% limonenu, což je chemikálie, která je toxická pro komáry, mouchy a další otravný hmyz. Umístění pomerančových slupek kolem vašeho domu nebo na okenní parapet zabrání hmyzu putovat do vaší domácnosti. Pokud se chystáte na procházku do lesa, nebojte se potřít kůži pomerančovými slupkami, abyste se vyhnuli kousnutí.

Jak se vám dnešní článek líbil? Využijete naše tipy? Pokud se vám líbily, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: tasteofhome.com