Obrovská vlna solidarity na úkor vlastního volna. Kolegové věnovali otci nemocné dcery 100 dní své dovolené, aby s ní mohl trávit více času

Rodiče nemůže potkat nic horšího než vážně nemocné dítě. Když se rodiče malé holčičky Kinsley, David a Megan Greenovi, dozvěděli, že jejich dceři byla diagnostikována loni v říjnu lymfocytární leukémie, jejich životy se obrátily vzhůru nohama. Kinsley čekala řada vyšetření a několik kol chemoterapie.

První Vánoce v nemocnici

„V sobotu 20. října jsme ještě byli na zásnubním večírku mé sestry a pondělí jsme už strávili na pohotovosti. Lékaři nám řekli, že jim je to moc líto, ale naše dcera má rakovinu,“ napsala na sociální sítě Megan. Greenovi a jejich malá holčička strávili několik následujících měsíců v nemocnici v Birminghamu v Alabamě, kde Kinsley podstoupila několik kol chemoterapie. Strávila své první narozeniny i Vánoce v nemocnici.

Megan musela odejít z práce

Nemocnice, kde byla Kinsley léčena, byla více než 250 km vzdálena od domova Greenových, což dospělo k tomu, že se Megan musela vzdát své práce, aby mohla být každý den po boku své nemocné dcery. David za dcerou jezdí pravidelně každý den 3 hodiny. V březnu však otci již došly dny volna.

Učitelé se vzdali své dovolené

David je oddaným učitelem dějepisu a fotbalovým trenérem na střední škole, ovšem momentálně chce co nejvíce času trávit se svou malou holčičkou. Jenže už neměl žádné dny volna, respektive tzv. sick days. To je důvod, proč Megan požádala na sociálních sítích o pomoc ostatní učitele z Alabamy. Její příspěvek vyvolal neuvěřitelnou reakci, kterou rozhodně nečekala. Učitelé v Huntsville v Alabamě nabídli mnohem víc. Dali Davidovi celkem 100 dní své nemocenské.

David nyní může trávit čas se svou dcerou

Díky nezištné nabídce Davidových kolegů může nyní trávit mnohem více času se svou rok a půl starou dcerou. „Je to obrovské požehnání,“ dodala Megan. Kinsley zůstane v nemocnici ještě pár měsíců a po propuštění se bude muset další 2 roky léčit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodmorningamerica.com