Co se děje při odchodu na onen svět? Zdravotní sestra LDN odpověděla na nejčastější otázky o smrti

Julie, zdravotní sestra, která pracuje v hospicové péči, odpovídala na nejčastěji kladené otázky ohledně smrti, respektive, co zažívá a říká většina pacientů těsně před smrtí. Tvrdí, že proces umírání není tak strašlivý, jak si většina lidí, kteří se nepohybují ve zdravotní péči, myslí. Své osobní zkušenosti sdílí na sociálních sítích, kde ji sleduje až 380 000 uživatelů.

Smrt se nevyhne nikomu

Smrti se nevyhne nikdo z nás, ale jsou tací, kteří se jí přímo děsí. Julie jako zdravotní sestra s mnohaletou zkušeností v hospicové péči se snaží většinu těchto lidí uklidnit, že proces umírání není tak děsivý, jak se většina lidí domnívá.

Umírající vidí své zesnulé blízké

Nejčastěji umírající pacienti uvádějí, že vídají své zesnulé blízké jako duchy nebo anděly. Zdá se, jako kdyby jim naznačovali, že se „vracejí domů“. „Většina pacientů před smrtí volá svou matku nebo otce, kteří zemřeli již dříve,“ uvádí Julie. V dalším videu zodpovídá otázku, co lze považovat za přirozené během umírání z fyzického hlediska.

Zdravotní sestra potvrzuje, že mezi běžné příznaky patří změny v dýchání, barvě pokožky, objevují se modřiny a horečka. „Změny v dýchání jsou během fáze aktivního umírání zcela běžné, obvykle začínají několik hodin nebo dní před smrtí,“ vysvětluje.

Končetiny se zbarví do fialova

Změna barvy kůže se většinou projevuje tak, že se končetiny zbarví do fialova, což v lidech vyvolává nepříjemný pocit, ale během umírání, je to zcela běžný stav. Stejně tak se často objevuje horečka, protože ztrácíme schopnost regulovat svou tělesnou teplotu, takže bude ke konci života kolísat. Ale to vše je zcela normální, jedná se o součást procesu umírání, když jedinec umírá přirozeně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Todayheadline.co