Kolem rostlinek uvažte žlutou stuhu a problém se škůdci ihned zmizí. Extrémně jednoduchý, ale účinný trik, který by měl znát každý zahrádkář

Mít krásnou zahrádku vyžaduje hodně práce. Rostliny potřebují každodenní péči – zalévání, stříhání a přesazování. Všechno toto úsilí však mohou rychle zničit případní škůdci, kteří si na vaši zahradu dělají zálusk. Jsou to především hlodavci a hmyz jako mravenci a mšice. Existuje však osvědčený a banální způsob, jak se jich zbavit, především hmyzu. Uvažte kolem rostlin žluté stuhy. Jedná se o extrémně jednoduchý, ale účinný trik, který by měl znát každý, kdo má kolem domu zahradu. Nebudete věřit účinkům, které přináší.

Se žlutou stuhou zapomenete na škůdce

Objevili se na vaší zahradě mravenci a mšice? Víme, jak je zlikvidovat bez použití chemikálií, jež škodí rostlinám i vám. Na místo, kde se škůdci objevují nejčastěji, stačí umístit výrazně žlutý prvek. Nejjednodušší je zde uvázat žlutou stuhu. Bude mít okamžitý účinek.

Žlutá barva přitahuje berušky, které se mšicemi prostě živí – za den jich sežerou až 100 kusů. Tímto způsobem zvete berušky na hostinu a úspěšně zbavujete svou zahradu škůdců. Stejně tak zmizí i mravenci, protože se objevují na stejných místech, kde jsou mšice, protože se živí jejich trusem. Trik se žlutou stuhou pomáhá odstranit hned dva druhy hmyzu, které jsou nepřáteli všech zahrádkářů.

Další přírodní způsoby, jak se zbavit mšic

Existují i ​​další způsoby, jak efektivně zbavit vaši zahradu mšic. Stačí zasadit takové rostliny, které svou vůní škůdce odpuzuje. Jsou to levandule, máta nebo česnek. Mimochodem, tím získáte koření, které se bude hodit i v kuchyni.

Dobrým způsobem, jak se vypořádat s obtěžujícími mšicemi, je postřik rostlin solným roztokem. K jeho přípravě je potřeba rozpustit 2 polévkové lžíce epsomské soli ve 4 litrech vody. Poté přelijte do lahvičky s rozprašovačem a postříkejte rostliny. Jde o další přírodní metodu, která vaší zahradě neublíží, ale pomůže.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Planetnatural.com