Kolem Země proletěl nebezpečný asteroid. NASA uvedla datum, kdy se nejvíce přiblížil k naší planetě

Specializovaný tým NASA sleduje obrovský asteroid, jenž se blíží směrem k Zemi. Uvedla datum, kdy byl co nejblíže k naší planetě. S takovou informací většina lidí začne vzpomínat na všechny katastrofické filmy s touto tématikou, ale bylo oznámeno, že toto nebeské těleso sice představovalo „potenciální nebezpečí“, ale Země nebyla a nebude ohrožena.

NASA hlásí, kdy se asteroid přiblížil k Zemi

Experti NASA dříve odhadli a nyní i uvedli, že asteroid přibližující se k Zemi je více než pětkrát větší než Londýnské oko. Taková velikost znamená, že pokud by zasáhl Zemi, způsobil by rozsáhlé škody. Naštěstí takové riziko již nehrozí.

Pouhé 3 milióny km od Země

Asteroid 418135 (2008 AG33) se co nejvíce přiblížil k Zemi 28. dubna ve 3 hodiny ráno místního času. Toto těleso se pohybuje desetkrát rychleji než kulka vystřelená ze zbraně. Jeho průměr je přibližně 740 metrů. Zemi minul ve vzdálenosti 3 milionů kilometrů. V kosmickém měřítku to však není vůbec mnoho.

Nebezpečný asteroid proletěl kolem Země

Toto nebeské těleso bylo NASA klasifikováno jako „potenciálně nebezpečný objekt“. Navzdory tomu odborníci ujišťují, že nehrozí, že by někdy v budoucnosti zasáhl Zemi. Ředitel CNEOS (Near Earth Research Center) Paul Chodas upozornil na důležitý bod. V rozhovoru pro „Newsweek“ zdůraznil, že v současné době žádný z potenciálně nebezpečných objektů není v kolizním kurzu s naší planetou, ale jejich cesty jsou dostatečně blízko Zemi, že je možné, že se mohou vyvíjet v průběhu staletí a tisíciletí natolik, že překročí oběžnou dráhu Země.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Businessinsider.in