Kolik lze maximálně za jeden měsíc shodit kilogramů, aby se jednalo o zdravé hubnutí

Kolik kilogramů můžeme shodit za jeden měsíc, abychom mohli mluvit o zdravém hubnutí? To je věčná otázka. Existuje totiž nespočet nárazových diet, díky nimž shodíte větší množství přebytečných kilogramů relativně rychle, ale rozhodně je nelze považovat za zdravé. Zde vám přinášíme odpověď na otázku, kolik kilogramů je vhodné zhubnout během jednoho měsíce.

Nárazové diety

Léto již téměř oficiálně začalo a nastává tedy čas věnovat více pozornosti stravě a pohybu. Vzhledem k tomu, že máme často tendenci nechávat věci na poslední chvíli, zjistíme, že se prvního července nevejdeme do svých oblíbených plavek. Začneme panikařit a hledat drastické diety, které nám slibují shození několika přebytečných kil během pár dní. Váš příjem potravy se rapidně sníží a vy skutečně zhubnete. Ovšem taková strava se jen těžko udržuje, jakmile začnete jíst normálně, shozená kila jsou zpět. V podstatě ztratíte nejen energii, ale i čas. Vždy je lepší si stravu trochu upravit a začít se hýbat.

Buďte realističtí

Jednoduše řečeno, zhubnete, pokud spálíte více kalorií, než přijmete. To znamená, že se budete muset více hýbat. Myslete na každodenní procházku nebo na skupinovou lekci v místní tělocvičně nebo posilovně. Pokuste se najít způsob pohybu, který se vám líbí, který vám vyhovuje a u něhož víte, že nebude problém vydržet. Kromě toho je potřeba věnovat pozornost i vaší stravě, abyste proces hubnutí podpořili. Existují diety, při nichž byste mohli zhubnout až 10 kg za měsíc, ale taková strava je často nezdravá a vy budete nutit své tělo dělat věci, které skutečně dělat nechce. Při zdravém životním stylu ztratíte asi 3,5 – 4,5 za měsíc. Ujistěte se, že nikdy nespotřebujete méně než 1 200 kalorií za den.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com