Kombinace medu a vody má neuvěřitelné účinky na naše zdraví, ale pouze tehdy, dodržujete-li jedno jediné pravidlo

Pozitivní účinky medové vody na naše tělo jsou již dlouho známy. Poměr medu a vody tvoří roztok, který má podobné složení jako krevní plazma. Musíte ale dodržet jedno pravidlo – nikdy nevkládejte med do vroucí nebo horké vody, jinak ztratí všechny své prospěšné vlastnosti a stane se škodlivým. Vodu byste měli nejdříve nechat vychladnout a poté přidat med. Nápoj pijte pouze ráno na prázdný žaludek, abyste získali mnoho výhod pro své tělo, které jsou:

  • Normalizuje gastrointestinální trakt, obnovuje střevní mikroflóru a eliminuje dysbiózu (nerovnováha ve střevní mikroflóře).
  • Zvyšuje imunitu a léčí od chornické bronchitidy, chřipky a hlenu, který se hromadí v plicích.
  • Odstraňuje parazity z trávicích orgánů.
  • Snižuje strusky, stagnaci a fekální kameny.
  • Čistí celý organismus na úrovni buněk.
  • Zmírňuje enurézu (únik moči).

 

Jak už bylo řečeno, pro zdravotní účely by se medová voda měla pít ihned po probuzení, a to pouze jedna sklenice. Budete-li pít litr najednou, zdravější nebudete. Roztok pracuje tak, že vstoupí do střeva a jeho stěnami se okamžitě vstřebává do krve. Pokud jste zvyklí si po práci nebo ve večerních hodinách dát šálek teplého čaje, ani tím nic nezkazíte. Teplý medový čaj se skořicí uklidňuje a pomáhá při hubnutí. Ani v tomto případě nezapomínejte, aby voda byla alespoň teplá, než do ní přidáte med. Horko by mohlo zničit enzymy medu.

 

Kombinace skořice a medu se zbaví nahromaděného tuku, škodlivých usazenin v trávicím traktu a potlačí zvýšené reakce alkalické krve. Přesto mějte neustále na paměti, že med je sladkost, proto je třeba znát správnou míru. Do šálku nebo sklenice vždy přidávejte maximálně jednu lžičku. Dodá vám potřebné vitamíny skupiny B, E a K, karoten a kyselinu listovou.

Přidáváte si med do čaje nebo vody? Nebo raději dáváte přednost obyčejnému cukru? Dejte nám vědět do komentářů, jaké jsou vaše tipy na zdravé nápoje.

zdroj: takprosto.cc