Kosmetické chyby, které vám zbytečně přidávají na věku a ubírají na kráse

Zdá se, že není možné vymanit se z proudu neustále nových kosmetických produktů, ale je možné předejít určitým chybám, které čas od času udělá každá žena. Vyhněte se následujícím zvykům, které vám zbytečně přidávají na věku a ubírají na kráse.

Růž na tvářích

S postupem věku naše kůže na obličeji stárne a má tendenci se propadat. A co může být horší než povadlé tváře? Zdůraznit je! Místo vytváření červených „jablek“ na tvářích se snažte zvýraznit lícní kosti, které způsobí iluzi tenčího obličeje.

Nedostatek hydratace

Zdravá hydratovaná pleť je nejdůležitějším krokem k udržení krásné mladistvé a svěží pleti. Nic víc z vás neudělá „starší dámu“ než suchá a vrásčitá kůže. Investuje do kvalitních hydratačních krémů a udělejte z nich součást vaší pravidelné ranní a večerní péče o pleť.

Přílišné opalování

Ano, opálená pleť, v které vynikne bílý úsměv, je velmi atraktivní, ale stojí vám za riziko rakoviny kůže a předčasného stárnutí pleti? I přes krásné opálení se pokuste před slunečními paprsky vždy chránit, aby váš vzhled zůstal co nejdéle mladistvý. I když jdete na zahradu pověsit prádlo nebo posekat trávu, ujistěte se, že používáte ochranný krém proti slunci.

Sypký pudr

Pudr je skvělým způsobem, jak zesvětlit pleť a zamaskovat její mastnotu, ale potíž je v tom, že také vysušuje pokožku a zvýrazňuje jemné vrásky. Namísto sypkého pudru zvolte lisovaný.

Tmavé rtěnky

Stárnutím naše rty ztrácí na své mladistvé baculatosti, kterou jste mohla zvýraznit sytými barvami, když jste byla mladší, ale s postupem věku používání tmavých barev zdůrazňuje tenčí rty a vy budete vypadat starší. Mnohem lichotivějším odstínem je například růžová.

Zanedbané obočí

Je-li vaše obočí nevýrazné a řídké, je třeba dodat mu trochu na objemu. Použijte tužku na obočí (měla by být maximálně o jeden odstín tmavší než je přirozená barva obočí) a lehce vyplňte mezery mezi chloupky. Pokud dáváte přednost jemnějšímu vzhledu, použijte prášek a šikmý kartáček pro aplikaci.

Dlouhé vlasy bez života

Dlouhé, nepoddajné vlasy bez života mají vliv i na váš obličej. Poraďte se s odborníkem a nebojte si nechat vlasy ostříhat tak, aby dokonale padly k vašemu tvaru obličeje a vy vypadala šik a mladistvě.

Stres

Všichni víme, že dlouhé období stresu má na náš vzhled špatný vliv. Prevence stresu je zlatým pravidlem pro mladistvý vzhled. Neváhejte si dopřát také trochu relaxace pomocí masáže.

Vynechání primeru

Primer je podkladová báze, kterou spousta žen používá jako základ líčení. Což také je. Primer ve skutečnosti dokáže zázraky se starší kůží, protože pomáhá vyhladit vrásky a poskytuje dobrý povrch pro aplikaci make-upu.

Nóbl oční líčení

Jakmile se žena dostane do určitého věku, honosné oční líčení bude zbytečně upozorňovat na její věk. Cokoliv, co je příliš třpytivé kolem očí zvýrazní jemné vrásky a budete vypadat mnohem starší než ve skutečnosti jste. Obyčejné světlé matné stíny způsobí, že vaše oči budou vypadat větší a mladší.

Co říkáte na dnešní tipy? Našla jste nějaké chyby, které sama děláte? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými kamarádkami.

Zdroj: realbuzz.com