Jednoduché tipy pro ženy, jak pracovat s vlasy, aby byly každý den úžasně upravené

Skoro každá žena čelí problému s vlasy. Musí vstávat dříve, aby si stačila vlasy upravit, nebo si pospat a na hlavě vytvořit pouze culík. Už není třeba vybírat z těchto možností. Nyní můžete spát déle a k tomu mít i perfektní účes. Přinášíme vám tipy, jak pracovat s krátkými i dlouhými vlasy. Ušetří vám nervy i čas a budete vypadat nádherně každé ráno.

Hedvábné povlaky na polštáře

Pokud chcete, aby vaše vlasy vypadaly krásně a vy k tomu nemusely vynaložit moc námahy, nahraďte bavlněné polštáře hedvábnými nebo saténovými. Absorbují vlhkost pomaleji a jejich hladký povrch snižuje tření, což pomáhá zachránit váš účes.

Drdol nebo uzel

Chcete-li získat krásný a jednoduchý účes, lehce vyčešte vlhké vlasy nahoru, omotejte kolem sebe a zastrčte pod gumičku. Vlasy uschnou a dostane se jim objemu. Také doporučujeme používat hladkou jemnou gumičku do vlasů.

Používejte vlásenky

Nemusíte natáčet své vlasy, pokud si přejete mít je kudrnaté. Před spaním aplikujte vlasový krém, rozdělte vlasy na menší části a každý pramen omotejte kolem vlásenky. Máte-li dlouhé vlasy, můžete použít pírka pro zajištění vlasů.

Použijte šátek

Pokud jste už unavení z roztřepených vlasů, před spaním je navlhčete a vykartáčujte, poté kolem nich omotejte šátek, který bude bránit tomu, aby se vaše vlasy třepily.

Vytvořte si na hlavě dva drdoly

Aplikujte trochu oleje nebo kondicionéru na mírně vlhké vlasy a rozdělte je na dvě části. Každou polovinu omotejte kolem prstu a vysušte fénem. Poté si z obou částí vytvořte dva drdoly a zajistěte pírkem nebo vlásenkou. Ráno vlasy rozpusťte a upravte tužidlem nebo lakem.

Tvrdé za měkké

Chcete-li kudrnaté vlasy, vyměňte natáčky za jednoduché kusy látky. Rozdělte vlasy na prameny, omotejte kolem kusů látky a vytvořte uzle. Ráno odstraňte proužky látky a aplikujte lak na vlasy.

Vytvořte si “kokony”

Další způsob, jak získat kudrnaté vlasy. Rozdělte vlasy na části, aplikujte gel na vlasy a začněte každý kus motat do sebe. Vytvoříte si jakési „kokony“, které po rozpuštění vytvoří přirozeně kudrnaté vlasy.

Používejte správný kartáč na vlasy

Abyste si nezničily svůj účes a vaše vlasy vypadaly dobře, používejte správný kartáč na vlasy s různými typy štětin.

BONUS: Jak si doma vytvořit krátký účes

Nejdříve si vlasy připravte tím, že si je umyjete a vysušíte. Poté musíte vlasy rozdělit na části a následovat tyto kroky:

    • Na horní části hlavy rozdělte vlasy na dvě poloviny
    • Poté jednu část spusťte z vrchu hlavy dolů k čelu a druhou dozadu ke krku
    • Zvedněte vlasy do úhlu 90 stupňů a střihejte nejdříve část k čelu a poté pokračujte se zadní částí ke krku.
    • To samé udělejte s postranními vlasy, rozdělte shora na dvě poloviny a stříhejte nejdříve jednu stranu stejným způsobem a poté druhou.

zdroj: brightside.me