Kousání nehtů nebo neustálé odkašlávání. Co stojí za našimi zlozvyky?

Máte v práci kolegu, který si svůj krk čistí neustálým odkašláváním a chrchláním? Nebo je ve vašem okolí někdo, kdo má neustálou potřebu vše ve svém životě sdílet na sociálních sítích? Jsou vám některé zlozvyky vašich přátel nepříjemné? Nebo hůř, jste nepříjemným elementem ve svém okolí vy? My lidé trpíme mnoha zlozvyky, jež si ani nemusíme uvědomovat, že je děláme a že našemu okolí nejsou zrovna po chuti. Některé z nich zůstávají a některé odcházejí a přicházejí nové v rámci současného životního stylu. Dnes vám ukážeme tři nejčastější špatné návyky, jaké my lidé můžeme v dnešní době mít a především, co za nimi stojí. Třeba jsme v tom naprosto nevinně!

Neustálé odkašlávání a chrchlání

Osoba, která něco takového dělá, může mít problémy s nosními dutinami a trpět chronickou rýmou, což má za následek nadměrnou produkci hlenu. Lidé s celoroční alergií tak mají tendenci si krk neustále čistit. Řešením jsou obvykle léky na alergii. Dalším důvodem může být pálení žáhy, které se, stejně jako alergie, dá řešit léky na pálení žáhy či silnější léčbou předepsanou od lékaře.

Sdílení na sociálních sítích

Na základě výzkumu bylo zjištěno, že mluvení o své vlastní osobě aktivuje oblast v mozku spojenou s odměnou. Ovšem sdílet své názory a myšlenky v reálném životě je mnohem obtížnější než v tom virtuálním. O svých pocitech vedeme asi 60% konverzace v osobním životě a 80% na internetu.

Kousání nehtů

Nevydržíte v klidu sedět nebo stát a musíte se prostě nějakým způsobem zaměstnat? Jak se ukázalo, kousání nehtů může být příčinou perfekcionismu. V rámci nudy se uchylujeme k činnostem, které nás nějakým způsobem zaměstnají a udrží bdělými. Kousání nehtů nebo trhání vlasů či řas je jedním takovým zlozvykem, ke kterému se v těchto chvílích nudy uchylujeme a perfekcionisté se nudí snadněji než ostatní lidé.

Jakým z těchto zlozvyků trpíte vy? Nebo jaký byste k těmto třem nejčastějším přidali? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca