Kousek melounu každý den. Čistí ledviny a chrání před úpalem

Melounová sezóna je v plném proudu a my se můžeme přistihnout, že šťavnatý meloun v těchto horkých dnech konzumujeme snad každý den. Na vaření teplých obědů je venku až příliš dusno, takže zpravidla vezmeme za vděk něčím osvěžujícím. Meloun je vynikajícím řešením, jak se zchladit a zároveň tělu dodat potřebné vitamíny a minerály. Skládá se z 95% z vody a má vysoký obsah draslíku, sodíku, železa a fosforu. Podívejte se, jaké pozitivní účinky svému tělu přinášíte, když si dopřejete každý den kousek vodního melounu.

Čistí a detoxikuje ledviny

Díky svého vysokému obsahu vody pomáhá tělu zbavit se toxinů a čistí ledviny, což může zabránit vzniku ledvinových kamenů.

Poskytuje ochranu proti úpalu

Snižuje krevní tlak a tělesnou teplotu.

Reguluje krevní tlak

Vzhledem k obsahu draslíku a hořčíku se vodní meloun doporučuje jedincům s vysokým krevním tlakem. Díky melounu snižujete šanci na tvorbu krevních sraženin, protože uvolňuje krevní cévy.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Vodní meloun dokáže kontrolovat produkci inzulínu, čímž snižuje hladinu cukru v krvi.

Postará se o zdraví našich očí

Karoten obsažený v melounu je v těle přeměňován na vitamín A, který plní funkci ochrany našich očí a snižuje šanci na makulární degeneraci, což se projevuje zejména u seniorů.

Nevyhazujte semínka

Semínka melounu obsahují spoustu vitamínu B, železa, zinku a vápníku. Díky nasyceným mastným kyselinám chrání cévní systém a může také sloužit jako prevence před problémy s oběhovým systémem.

Obrázky: Pixabay