Páchnoucí prádlo ihned po vyprání. Příčinou je zanesená pračka

Stalo se vám, že jste použili ty nejlepší prací prostředky a aviváže s příjemnými vůněmi, od kterých jste si slibovali, že vaše prádlo krásně a svěže provoní, ale bohužel se tak nestalo? Právě naopak, vytáhli jste čisté prádlo z pračky a možná páchlo ještě více než předtím. Jak je to vůbec možné? Prací prášek za to tentokrát nemůže, to váš spotřebič potřebuje jen malou údržbu.

Pračku je potřeba čas od času vyčistit

Samotné prací prostředky nestačí, aby bylo prádlo čisté a svěží. Musíte pečovat i o svou pračku, která potřebuje čas od času vyčistit. Nejdříve otevřete dvířka a zkontrolujte buben ze strany na stranu. Jakmile zahlédnete plíseň, je to jasné. Dalším kritickým bodem je gumové těsnění, kde mají veškeré nečistoty i voda tendenci se shromažďovat. Pokud v gumě stojí voda, za chvíli se z ní stane plíseň, která bude na oblečení způsobovat silný, nepříjemný zápach.

Kromě toho ale může plíseň rozvinout řadu zdravotních problémů, jako jsou alergie, bolest v krku, kašel, podráždění pokožky, zánět očí nebo ekzém. Naštěstí i pro tyto situace existují velmi jednoduchá řešení.

Čištění pračky

K tomuto procesu budete potřebovat bělidlo na bázi chlóru a 500 ml octa. Ale pamatujte si jednu důležitou věc – nikdy nepoužívejte bělidlo a ocet současně.

Smíchejte bělidlo ve stejném poměru s teplou vodou, namočte čistý hadřík a setřete plesnivá místa. Poté zapněte pračku na krátký program při nejvyšší teplotě. Jakmile spotřebič dopere, nalijte do nádržky pro prací prostředek 500 ml octa a spusťte další cyklus s vysokou teplotou. Nyní si můžete být jistí, že vaše oblečení bude zářit čistotou a svěže vonět.

Obrázky: Freepik