Královny kamufláže aneb Jak správným oblečením zakrýt větší bříško

Léto začíná být v plném proudu a vy už víte, že jste letos zase nestačila shodit všechna přebytečná kila, která se vám během chladných měsíců uložila. Naštěstí není nutné najednou začít zběsile trénovat několik hodin týdně, stačí jen vědět, jak se správně obléct, abyste větší bříško zakamuflovala.

Zaměřte se na jiné části těla

Odveďte pozornost od oblasti břicha tím, že budete klást důraz na nohy nebo pozadí. Například noste nápadnou sukni nebo kalhoty s potiskem a horní část udržujte hladkou a jednoduchou.

Noste dobře padnoucí spodní prádlo

Věděla jste, že téměř 80% žen nosí špatnou (často příliš malou) velikost podprsenky? To bohužel zvětšuje faldíky na těle. Zvolíte-li přesnou velikost podprsenky, ze které nikde nic neleze ven, získáte větší rozdíl mezi prsy a bříškem a budete vypadat štíhlejší. Zajděte si do obchodu se spodním prádlem a nezdráhejte se zeptat na cenné rady personálu.

Výstřih ve tvaru písmene V

Svetr, halenka nebo tričko s výstřihem do písmene V, jež se táhne od vašeho krku až k dekoltu, dodávají optický klam a vy vypadáte štíhlejší. Takový výstřih navíc přesouvá pozornost od pasu k tváři.

Maxi šaty

I když máte trochu větší bříško, můžete se letos v létě zapojit do módního trendu dlouhých šatů. Maxi šaty většinou nemají v pase žádný pásek ani gumu, tudíž neupozorní na oblast břicha a vše krásně schovají.

Džíny s vysokým pasem

Džíny s vysokým pasem mají stejné účinky jako stahovací prádlo. Navíc jsou tento rok trendy, takže jsou snadno dostupné v jakémkoli obchodě i eshopu. Noste je se svrškem, svetrem nebo sakem, který vám sahá přes boky, abyste vypadala vyšší a neupozorňovala na svůj pas.

Další užitečné tipy

  • Čím méně potisku na oblečení, tím štíhlejší budete vypadat
  • Čím jednodušší je látka (například bavlna), tím štíhlejší budete vypadat, čím těžší materiál (samet, vlna, manšestr, umělá kožešina), tím plnější tvary budete mít

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Feeling.be