Krásná i bez líčení. Podpořte svou přirozenou krásu pomocí jednoduchých triků

Na ženě není nic atraktivnějšího než přirozená krása. K dosažení přirozenosti dnes ale paradoxně existuje spousta kosmetických přípravků. Ovšem i ten nejpropracovanější make-up kazí zdravý a svěží dojem. Proto bychom vám rádi představili několik drobných triků, díky kterým budete vypadat perfektně i bez líčení.

Obočí

Obočí je nejdůležitější částí obličeje. Váš pohled závisí pouze na tom, jak máte upravené obočí. Pokud se o něj nebudete starat, tak i sebelepší líčení nedokáže vytvořit dokonalý vzhled. Pokud máte od přírody řídké obočí, můžete zvýšit jeho růst směsí ricinového oleje a vitamínu A.

Oči

Na oči nejlépe působí kvalitní a dostatečný spánek. Zbavíte se tak kruhů pod očima, aniž byste musela použít korektor. Ujistěte se také, že máte dostatek železa a vitamínů B. Naleznete je v potravinách, jako jsou fazole, maso, ryby, vejce, ořechy a zelí. Můžete také použít krémy na oblast kolem očí nebo obklady ze studeného zeleného čaje.

Bílé zuby

Bílý, zářivý úsměv dodává každému člověku kouzlo. Proto pečlivě sledujte vaši ústní hygienu, nahraďte běžnou zubní pastu takovou s bělícími účinky nebo si zkuste zajít k odborníkovi.

Rty

Nezapomínejte na rty. Spousta lidí věnuje pozornost své pleti, ale na rty zapomíná. Také potřebují individuální péči. Přírodní oleje by se měly stát nedílnou součástí vaší kabelky.

Vlasy

Dokonalé líčení a špatný účes, to nejde dohromady. Pokud chcete vypadat přirozeně, je třeba zaměřit se na vlasy, důležitý prvek vašeho celkového vzhledu. Zkuste si vybrat účes, který nejlépe vyhovuje vašemu tvaru obličeje, požádejte o radu profesionála nebo se zeptejte svých přátel. Totéž platí pro barvu vlasů. Zbavte se roztřepených konečků, najděte si šampón vhodný pro váš typ vlasů a nezapomínejte také na zvláštní péči v podobě olejů a masek, aby vlasy získaly krásný lesk.

Opalovací krém

Nadměrné vystavení slunečním paprskům způsobuje vznik vrásek a také rakovinu. To platí zejména pro nositele světlé pleti. Ovšem nejen letní slunce je pro pokožku nebezpečné, celoročně používejte opalovací krémy s ochranou.

Pokožka

K vyčištění obličeje používejte pleťové vody, a to jak ráno, tak i večer. Hlavním pravidlem, které je potřeba si zapamatovat, je dávat si pozor na drsné tření a škrábání, především u citlivé pokožky. K odstranění odumřelých kožních buněk je velice užitečné použít kosmetické masky nebo jemné peelingy.

Spánek

Kvalitní spánek přináší zdravý a svěží vzhled. Pro vaši pohodu stačí spát alespoň 7 – 9 hodin. Choďte spát vždy ve stejnou hodinu a stejně tak vstávejte. Při spánku náš mozek produkuje hormon melatonin nazývaný také hormon mládí a dlouhověkosti. Reguluje náš biorytmus, udržuje tělo zdravé, pomáhá zvládat stres a podílí se na regulaci endokrinního systému.

Strava

Zřejmě není žádným překvapením, že stav naší pokožky přímo závisí na naší stravě. Velké množství sladkých, moučných, tučných a slaných jídel, alkoholu a sladkých limonád, ovlivňuje nejen postavu, ale také pokožku. Omezte tyto potraviny a nahraďte je přírodními jogurty, zeleninou, vejci, citrusovými plody, tučnými rybami a zeleným čajem. To jsou některé z hlavních potravin, které pomáhají vylepšit celkový vzhled.

Obrázky: Freepik