Jednoduché cviky na posílení hrudních svalů, abyste získala pevné a krásné poprsí i bez plastiky

Většina žen není spokojena se vzhledem svých prsou. Problémy jsou především ve velikosti, tvaru a pevnosti. Pokud patříte do skupiny žen, které neměly to štěstí, že je příroda obdarovala dokonalým poprsím a přemýšlíte nad operací, dobře si to promyslete. Operace prsou s sebou přináší spoustu rizik, finančních nákladů a také bolesti. Navíc se nejedná o jediné řešení, jak zlepšit vzhled svých prsou.

Následující cvičení vaše prsa pozvednou a zpevní. Hrudník bude plnější a také pružnější. Zlepšíte si celkové držení těla, odstraníte bolesti zad a obecně zeštíhlíte svou postavu. Tak to zvažte.

Válečník

Bojová pozice vám nejen zpevní prsa, ale také posílí váš trup, záda, paže a svaly na nohou. Postavte se s nohama široce od sebe. Otočte levou nohu o 90 stupňů doleva. Vydechněte a ohněte pravé koleno. Levá noha by měla být stále rovná. Zvedněte ruce do výšky ramen a držte. Otočte hlavu ve směru hodinových ručiček a dívejte se na své zápěstí. Cvičení opakujte 7 – 10krát.

Trojúhelník

Trojúhelník představuje posílení a protažení páteře a také zlepšení průtoku krve. Opět se postavte s nohama široce od sebe, otočte levou nohu o 90 stupňů a pravou nohu zhruba o 15 stupňů doleva. Nakloňte celý trup doleva, otočte se za levou rukou a položte ji vedle nohy. Zvedněte pravou ruku. Postupujte očima podle ruky směrem nahoru.

Kobra

Kobru zná jistě každý. Skvělý cvik na posílení břišních svalů, zlepšení držení těla a pružnosti svalů na hrudníku. Lehněte si na břicho s rukama ve stejné výšce jako je hrudník. Nadechněte se a pomalu zvedejte trup a paže. Nohy držte na zemi. Zvedněte hlavu a podívejte se nahoru. Pomalu vydechněte a vraťte se do výchozí polohy. Zkuste s každým opakováním vydržet o něco déle.

Luk

Luk se doporučuje všem, kteří bojují s bolestmi zad. Toto cvičení pomáhá protáhnout celou páteř a důležité svaly. Opět si lehněte na břicho, nadechněte se, ohněte kolena a současně zvedněte trup. Vaše ruce by se měly pohybovat dozadu, abyste byla schopna uchopit kotníky. Pomalu vydechujte a natáhněte nohy a paže nahoru. Pokuste se zůstat v této poloze po dobu 30 vteřin.

Most

Zvýšená poloha hrudní kosti zahrnuje celý trup, paže, hrudník, pánev a nohy. Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou mírně od sebe. Položte ruce za hlavu na šířku ramen, namiřte prsty na ramena, vydechněte a zvedněte hrudník a boky. Pokuste se zcela narovnat ruce a zůstat v poloze po dobu 30 vteřin.

Stoj na hlavě s oporou

Stoj na hlavě s podporou má pozitivní vliv na celé tělo. Zlepšuje dýchání a průtok krve, ale samozřejmě ne každý bude schopen toto cvičení provést. Klekněte si a položte předloktí na podlahu. Sevřete prsty k sobě, položte hlavu na zem tak, aby s předloktím tvořila trojúhelník. Ohněte kolena a zvedněte nohy. Snažte se být zcela rovná. Zůstaňte tak 30 sekund až 2 minuty v závislosti na vaší vytrvalosti.

Velbloud

Přináší úlevu od bolesti zad, udržuje správný postoj a posiluje hrudní svaly. Klekněte si, zakloňte trup dozadu a uchopte si paty. Současně zvedněte hrudník nahoru a snažte se vydržet 30 vteřin. Poté se vraťte do výchozí polohy.

Obrázky: Pixabay