Kreativní recyklace: Jak vyrobit ze staré pneumatiky originální a stylové posezení

Přichází jaro a s ním i výměna pneumatik. Zjistíte-li, že zimní pneumatiky, které jste právě sundali z kol, jsou již nepoužitelné, máme pro vás dobrý tip, proč je ještě nevyhazovat. Recyklace starých věcí je skvělou formou zábavy a relaxace a zároveň představuje dobrý skutek pro naši planetu. Čím více recyklace, tím méně odpadu. A tentokrát přišly na řadu staré pneumatiky, z nichž lze vyrobit pohodlné posezení.

Jak si vyrobit taburet z pneumatiky

Budete potřebovat pneumatiku, stříkací barvu na interiér, dřevěnou překližku oříznutou do tvaru kruhu o průměru 45 – 50 cm a tloušťce 1 cm, tavicí pistoli, molitanovou výplň, sešívačku, tkaninu se vzory dle vlastního výběru a čirý lak na interiér. 

Nejdříve je potřeba pneumatiku důkladně očistit. Opláchněte ji a vydrhněte čistícími prostředky. Po omytí by z ní měla téct už jen čistá voda. Nechte 2 – 3 hodiny schnout.

Jakmile se ujistíte, že je pneumatika dokonale suchá, nastříkejte na ni 3 tenké vrstvy barvy na interiér. V teplých dnech bude každý nátěr zasychat asi 1 hodinu. Podotýkáme, že proces by měl být prováděn venku kvůli výparům po nanesení barvy. Jakmile budete s barvou hotoví, naneste 2 vrstvy čirého laku, abyste zabránili poškrábání barvy. Opět počkejte 1 – 2 hodiny.

Mezitím si připravte sedátko. Pokryjte dřevěnou překližku množstvím molitanu (záleží, jak moc chcete, aby byla sedací část měkká) za použití tavicí pistole. Následně zakryjte látkou a k překližce připevněte pomocí sešívačky. Látku skládejte po celém obvodu.

Hotovou sedací část už jen položte na díru v pneumatice. Bude držet sama o sobě a můžete ji kdykoli vyměnit, přečalounit a vytvořit si z volného prostoru v pneumatice úložný prostor.

Obrázky: Grillo Designs