Přírodní osvěžovače vzduchu, které pohltí zápach z koše i odpadu

Odpadkový koš, odpad v koupelně, lednice, to všechno a mnoho dalšího může v naší domácnosti vytvářet pachy, které zrovna nejsou příjemné. Abyste mohli tyto pachy odstranit, zkuste následující přírodní prostředky, které vaši domácnost osvěží a krásně provoní. Není to vůbec těžké.

Citrón a rozmarýn

Svěží přírodní vůni, která připomíná čistotu, si vyrobíte snadno. Do prázdné sklenice nalijte vodu, hoďte nakrájený citrón, rozmarýn a trochu vanilkového extraktu. 

Rozmarýnovo-levandulová směs na koberce

Máte-li doma koberce, nasypte na ně trochu směsi jedlé sody, sušeného rozmarýnu a levandulového oleje. Nechte 15-20 minut a následně vysajte.

Osvěžovač vzduchu ze skořice a pomeranče

Pokud nejste fanoušky vonných tyčinek a svíček, pak je pro vás skořicovo-pomerančový osvěžovač vhodnou alternativou. Do misky s vodou kápněte trochu skořicového a pomerančového oleje a nechte na místě, odkud se bude vůně linout do celé domácnosti.

Sušené brusinky a pomeranče

Vneste vůni do každé domácnosti tím, že usušíte brusinky a pomeranče, přidáte skořici, vanilku, muškátový oříšek a rozmarýn a vložíte do misky nebo pytloviny. Můžete nechat ležet uprostřed místnosti nebo zavěsit.

Obrázky: Freepik