Zmírnění příznaků jarní alergie. Funguje úprava jídelníčku a důkladnější hygiena

Jak teploty stoupají, vlhkost roste, rostliny kvetou a vzduch se plní pylem. Jarní vítr rychle rozšíří všechny tyto alergeny po celé atmosféře a my můžeme se smutkem přivítat příznaky sezónních alergií a astmatu. Patříte-li do této skupiny lidí, jistě víte, jak obtížné je ulevit si od příznaků těžkých alergií.

Užitečné tipy, jak si ulevit od příznaků alergie

Jedním ze způsobů, jak eliminovat příznaky alergie, je omezení konzumace pasterizovaného mléka v jakékoli formě. Pasterizace činí mléčné výrobky alergenními. Stejně tak vypusťte ze stravy obilniny a cukry. Spousta lidí může potvrdit výrazné zlepšení známek alergie, když se na jaře zdrží pojídání lepku a cukrů. V době, kdy je vše pokryté pylem, se snažte udržovat okna zavřená, pokud je vám horko, raději pusťte klimatizaci. Po příchodu z venku vyčistěte celý oděv, který jste měli zrovna na sobě a osprchujte se, aby se veškerý pyl, plísně a jiné alergeny smyly. Při práci na zahradě noste masku a rukavice a vyvarujte se používání hnojiv a toxických pesticidů, raději se zaměřte na přírodní nebo organické produkty.

Z alergie se zřejmě nikdy nevyléčíte, ale když víte, jak s ní bojovat, její průběh nebude tak nepříjemný a vy si budete moct užívat teplé jarní počasí naplno.

Obrázky: Freepik