Krok za krokem, jak si vyrobit unikátní konferenční stolek s teráriem

Tradiční terária jsou malé krajinky pěstované ve skleněných nádobách nebo sklenících. Jedná se o fantastický způsob, jak přidat rostliny do vnitřních prostor, zejména těch menších. Ale můžete zajít i o krok dále. Vyrobte si jedinečný kus nábytku v podobě konferenčního stolku s teráriem. Ukážeme vám, jak na to.

Konferenční stolek s teráriem

Připravte si hliněné kuličky s vypálené hlíny, rašeliník, dřevěné uhlí, zeminu, mech, vhodné rostliny a konferenční stolek s vnitřním prostorem. Do stolku by se měla vejít plastová vodotěsná nádoba, která poslouží jako základ terária. Ujistěte si, že jste si pořídili stolek se silnýma nohama, který terárium udrží. 

Vytvořte základní vrstvu pomocí hliněných kuliček. Následně namočte rašeliník do kbelíku s vodou, pořádně vyždímejte a navrstvěte na vypálenou hlínu. Na rašeliník naneste tenkou vrstvu dřevěného uhlí a rovnoměrně rozložte. Poslední vrstva, před zasazením rostlin, by měla být samotná zemina. Vytvořte do ní díry a každou rostlinu vyjměte z květináče a vložte do děr. Upravte půdu.

Nyní připevněte skleněnou desku a máte hotovo.

Obrázky: Brent Wilson