Ranní versus večerní sprchování. Záleží, jestli chcete podpořit produktivitu nebo kreativitu

Do jaké skupiny lidí patříte? Jste ti, co se sprchují raději večer nebo ráno? Pravdou je, že málokdo si přivstane, aby si dal rychlou sprchu, ale na druhou stranu i ranní osvěžení má něco do sebe. Pokud jste nad touto otázkou nikdy neuvažovali, nyní možná začnete. Shromáždili jsme pro vás výhody a nevýhody ranního a nočního sprchování. Sami se rozhodněte, co a proč je pro vás přijatelnější.

Ranní sprcha

Zhruba polovina lidí se raději sprchuje ráno a jak se ukázalo, patří mezi ty šťastnější z nás. Studie totiž odhalila, že lidé, kteří se sprchují ráno jsou ze 77% spokojeni se svým zdravím a ze 67% se svou kariérou. Ranní sprcha nás zbaví potu a rychleji nás probudí, což znamená, že budeme produktivnější po celý den.

Večerní sprcha

Na druhou stranu další výzkumy ukázaly, že lidé, kteří se sprchují večer, mohou zvýšit svou kreativitu a osvobodit mysl, což jim umožní rychleji usnout. Jen si vzpomeňte, jaké skvělé nápady dostáváte právě ve sprše, a to jen proto, že se zcela uvolníte. Ale není to jen tak, večerní sprchování se musí dobře načasovat, aby splnilo svůj účel. Neměli byste se sprchovat těsně před spaním, protože se zvýší teplota vašeho těla a vy ve výsledku budete mít potíže s usínáním. Optimální čas by měl být tak 90 minut před odchodem do postele.

Ráno nebo večer?

V tomto případě je rozhodnutí zcela na vás a na vašich zvycích. Ranní sprcha může být ideální pro ty, kteří hledají způsob, jak se rychle probudit a být produktivnější. Pokud ovšem preferujete uvolnění mysli a posunutí vaší kreativity o krok dále, pak je pro vás večerní sprcha to pravé ořechové.

Obrázky: Pixabay